В ОП назвали базові потреби України в угоді зі США
В ОП назвали базові потреби України в угоді зі США

В ОП назвали базові потреби України в угоді зі США


Президент Володимир Зеленський наполягає на математично обрахованих кроках, які будуть вигідними і одній, і іншій стороні, зазначив Михайло Подоляк.

Наразі продовжується робота над угодою про рідкоземельні мінерали. Для України важливими аспектами у цьому документі є правильний розподіл прибутків та гарантії безпеки. Про це сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону в п’ятницю, 21 лютого.

За його словами, Україна пропонує раціональні підходи у двосторонніх відносинах не тільки для США, але й для будь-якої іншої країни. І президент Володимир Зеленський наполягає на математично обрахованих кроках, які будуть вигідними і одній, і іншій стороні.

“Українська сторона наполягає на тому, щоб цей договір був відпрацьований якісно в юридичному контексті і який би враховував дві базові для нас потреби”, – сказав Подоляк.

За його словами, перша потреба – це правильний розподіл прибутків.

“Тому що ми хочемо отримати велику доходність зі всього цього. Безумовно ми зацікавлені в тому, щоб були інвестиції, були глобальні інвестори, які зможуть відкрити логістичне плече до глобальних ринків, що суттєво підвищує вартість копалин на глобальному ринку тощо, і суттєво підвищує доходність країни, в даному випадку ми говоримо про Україну, – розповів Подоляк.

Він додав, що другий аспект – це гарантії безпеки.

“Гарантії безпеки, які мають гарантувати, що інвестиції будуть забезпечені на довгий термін. Друге, що нас хвилює у відносинах з американською стороною, це безумовні гарантії безпеки щодо фіналу війни, як такого”, – зазначив радник голови ОП.

Подоляк наголосив, що наразі важливою є робота юридичних команд.

“Коли буде відпрацьований юридичний формат цього документу він буде парафійований відповідними галузевими міністерствами. Після цього підписання такого договору може бути, як на мене, на рівні президентів. Тому продовжується робота над договором, ця робота нікуди не зникала, але треба дати певний час, щоб цей договір був відпрацьований”, – розповів Подоляк.

Напередодні ЗМІ повідомили, що адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про корисні копалини.

При цьому стверджувалось, що умови першої угоди щодо копалин були гіршими за післявоєнні репарації Німеччини.



Теги за темою
Україна США Володимир Зеленський Президент
Джерело матеріала
loader