В Україні призупинено програму допомоги хворим Терапія плюс
В Україні призупинено програму допомоги хворим Терапія плюс

В Україні призупинено програму допомоги хворим Терапія плюс


Соціальну програму було створено для підтримки хворих з гострими та хронічними захворюваннями в області кардіології, ендокринології та нефрології.

Дію соціальної програми ТерапіяПЛЮС в Україні призупинено з 25 лютого. Про це на офіційній сторінці програми в мережі інтернет.

“Інформуємо, що у зв’язку з обмеженнями, встановленими Постановою КМУ №168 від 14.02.2025 р., дія програми ТерапіяПЛЮС буде вимушено призупинена з 25.02.2025 р. У разі відновлення програми відповідну інформацію буде розміщено на сайті програми”, – говориться в повідомленні.

Цю соціальну програму було створено для підтримки хворих з гострими та хронічними захворюваннями в області кардіології, ендокринології та нефрології. В її рамках паціенти за призначенням лікаря могли отримувати медицичні препарати зі значними знижками.

У представництві компанії АстраЗенека, під егідою якої працювала ТерапіяПЛЮС, повідомили, що наразі невідомо, коли буде відновлено програму.

“Поки що наша команда працює над можливістю відновлення програми, але наскільки це швидко вдасться – нам не відомо. У разі відновлення роботи програми ми повідомимо всіх пацієнтів SMS-розсилкою”, – розповіли в компанії.

Нагадаємо, раніше стало відомо про призупинення з тієї ж причини програми Ключ надії, через яку хворі на онкологічні захворювання мали можливість отримувати ліки зі значними знижками.

Як повідомлялося, 5 лютого президент Володимир Зеленський розкритикував ситуацію на ринку ліків і провів засідання РНБО з цього питання. Через тиждень глава держави підписав указ про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців.

Вже 14 лютого уряд обмежив максимальну торговельну націнку для аптек не більше 35% для безрецептурних препаратів і встановив регресивну шкалу для рецептурних. Постачальники зможуть додавати не більше 8% до гуртової ціни залежно від вартості препарату.

Після цього експерти виказали побоювання, що з аптек може зникнути низка популярних препаратів, а запровадження державного регулювання цін на ліки може обернутися мільярдними втратами для бюджету.



Теги за темою
Кабмін
Джерело матеріала
loader
loader