Європа не бачить шансів на стійке перемир’я в Україні — The Washington Post
Європа не бачить шансів на стійке перемир’я в Україні — The Washington Post

Європа не бачить шансів на стійке перемир’я в Україні — The Washington Post

Попри численні дипломатичні зусилля, у Європі дедалі більше скепсису щодо реальної можливості досягнення стійкого припинення вогню в Україні найближчим часом.

Про це пише з посиланням на неназваного високопоставленого європейського чиновника, повідомляє Європейська правда.

У ЄС сумніваються про досягнення тривалого миру в України

За словами джерел, лідери країн ЄС вважають, що президент РФ Володимир Путін навмисно зволікає з перемир’ям, щоб змусити Захід до поступок і посіяти розбрат між європейськими столицями та адміністрацією Дональда Трампа.

Зараз дивляться

У Кремлі, на думку дипломатів, розраховують на напругу у відносинах між Брюсселем і Вашингтоном, аби використати її як інструмент тиску.

Один із ключових важелів Європи — це контроль над санкціями, зокрема тими, що фактично відрізали Росію від глобальної фінансової системи, включно з доступом до SWIFT. Європейські лідери не мають наміру йти на поступки без суттєвих змін з боку Москви.

– Якщо хтось хоче говорити про зняття санкцій, говорити доведеться з нами, — цитує видання одного з європейських чиновників.

Втім, така позиція несе політичні ризики: у ЄС побоюються, що їх звинуватять у гальмуванні мирного процесу. Це створює загрозу нового розламу між союзниками по обидва боки Атлантики, вже й без того навантажених суперечками у сферах торгівлі та оборони.

Президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що Європа підтримує мир, але “з позиції сили”, цитуючи улюблену формулу Трампа.

Водночас він чітко заявив: скасування санкцій не буде першим кроком. Європейці, за його словами, продовжуватимуть “доносити своє бачення” до американських партнерів і не відступатимуть від захисту власних інтересів.

Дипломати в ЄС визнають, що в перспективі питання про санкції буде на порядку денному, але лише після досягнення хоча б тимчасового перемир’я. А нинішні сигнали — це спроба підготуватися до майбутніх переговорів і сформувати власні позиції впливу.

Переговори у Саудівській Аравії

Тим часом спільна домовленість США, Росії та України, досягнута на 23–25 березня, щодо заборони ударів по енергооб’єктах, фактично не виконується.

Російські війська продовжують атакувати критичну інфраструктуру України, незважаючи на домовленість.

Президент Володимир Зеленський у відповідь пообіцяв надати США докази порушень, вимагаючи відповідної реакції з боку Вашингтона.

Теги за темою
США Євросоюз
Джерело матеріала
loader