Голова НААУ Ізовітова колись врятувала Татарова від НАБУ і ця зв'язка працює досі
Голова НААУ Ізовітова колись врятувала Татарова від НАБУ і ця зв'язка працює досі

Голова НААУ Ізовітова колись врятувала Татарова від НАБУ і ця зв'язка працює досі

Голова НААУ Ізовітова колись врятувала Татарова від НАБУ і ця зв'язка працює досі

Влада успішно керує хаосом в українській системі правосуддя і не збирається наводити порядок в корумпованій НААУ.

Національна асоціація адвокатів України під проводом Лідії Ізовітової свого часу вивела фактичного куратора силового блоку в Офісі президента, заступника керівника ОП Олега Татарова з-під кримінальної відповідальності у провадженні Національного антикорупційного бюро. Саме з Татаровим підозрюваний в організації схеми незаконного доступу до Єдиного реєстру судових рішень Дмитро Борзов контактував на Банковій.

Як пише у статті «Справа адвокатів-хакерів. Як НАБУ виявило паразитів» редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, хаос в українській системі правосуддя став уже системним і взаємозалежність та зв’язки в ній зрозумілі за поверхневими фактами.

Так, 2020 році Олегу Татарову детективи НАБУ вручили підозру в участі у фальсифікації експертизи у справі забудовника Максима Микитася. Мова йшла про історію  з хабарем експерту МВС за заниження вартості майна. Тоді ж голова  НААУ Лідія Ізовітова, яка очолює організацію із моменту її створення у 2012 році, моментально вирішила заступитись за Татарова та заявила, що він не фігурант справи, а адвокат, чиї права порушуються. І хоча формально Татаров тоді не вів адвокатської практики, в НААУ заявили, що слідство проти нього має санкціонувати Офіс генерального прокурора.

«Цей статус, як нескладно здогадатися, заблокував для НАБУ/САП можливість вести справу. Детективи не можуть автоматично проводити дії проти адвокатів — тільки з дозволу генпрокурора. У підсумку можна дійти висновку, що НААУ забезпечила Татарову процесуальний щит і посприяла передачі справи до СБУ. Ви ж не думаєте, що зв'язка Банкової та НААУ втратила свою актуальність?», - вказує на цікавий «збіг» Ведернікова.

Водночас, як зазначають джерела ZN.UA у правоохоронних органах, в офісі компанії Борзих бували не лише клієнти, які мають корупційні історії, а й чинний заступник генерального прокурора Ігор Мустеца. Останній, до речі, в грудні втратив статус в.о. генпрокурора і така важлива правоохоронна структура нині не має керівника.

Сам Дмитро Борзих свого часу, ще в час роботи заступником головного військового прокурора Анатолія Матіоса, теж був фігурантом справи НАБУ про недостовірне декларування майна – в офіційно тоді засекреченій декларації Борзих не вказані ані витрати на оренду будинку, в якому він проживав, ані статки жінки, з якою він там мешкав. Матіос тоді посприяв, щоб  НАЗК дало Борзих можливість виправити засекречену декларацію та вивів його з-під кримінального провадження.

«Зараз Анатолій Матіос веде скромну адвокатську практику в Луцьку, однак, за інформацією джерел на Банковій, досі зберігає «космічні зв'язки» і з Татаровим, і з офісом президента. А сам нинішній фігурант кримінальної справи НАБУ Борзих спілкувався на Банковій не тільки з Татаровим, а й з ексзаступниками голови ОПУ Андрієм Смирновим і Олексієм Кулебою. Усі ці зв'язки — точно не про реформи», - окреслює журналістка масштаб переплетінь між підозрюваним та верхівкою влади.

Тим не менше прецедент «справи Борзих» для держави сьогодні критично важливий, інакше в Україні співіснуватимуть дві паралельні системи: офіційна — з електронними реєстрами, відкритістю та процедурою, і тіньова — де інформація продається раніше, ніж вручається.

«Щоб вижила перша, другу потрібно ліквідувати на законодавчому рівні», - наголошує Ведернікова.

Що ж стосується Національної асоціації адвокатів України, то хоча вона і самокерована, а не самодержавна структура, самоврядування не має бути індульгенцією від контролю. Останніми роками вона перетворилась на такий собі закритий клуб, який ігнорує своїх членів, блокує з'їзди та ухвалює рішення в кулуарах. І це вже не про незалежність, а про захоплення влади.

«Зрозуміло, що реформувати адвокатуру мають самі адвокати. Але саме держава повинна створити для цього умови. І зруйнувати ілюзію, що в правовій державі хтось може бути поза відповідальністю. Особливо, якщо цей «хтось» носить мантію саморегуляції та прикриває тих, хто торгує правосуддям», - додає авторка.

Нагадаємо, 1 квітня НАБУ оголосило підозру колишньому заступнику головного військового прокурора Анатолія Матіоса, а нині адвокату  Дмитру Борзих у несанкціонованому доступі до закритої частини Єдиного державного реєстру судових рішень. Також підозру повідомлено двом адвокатам його фірми.

За даними слідства, підозрювані незаконно отримали доступ до закритої частини ЄДРСР, включно з рішеннями ВАКС, та передавали закриту інформацію своїм клієнтам. За попередніми даними, підозрювані переглянули  понад 7,5 тисячі закритих судових рішень.

При цьому Борзих мав доступ на Банкову та особисто до заступника голови ОПУ Олега Татарова. За час «роботи» його фірми НАБУ зафіксувало понад 30 «зливів», у тому числі у справі ексміністра аграрної політики Сольського. 

Як повідомили джерела ZN.UA, адвокати контори мали доступ в ЄДРСР через логін судді Шевченківського суду Василя Волошина, а організувати всю систему допомагав хакер Костянтин Сайбель, проти якого експрокурори, а нині адвокати контори, колись вели кримінальне провадження.

Джерело матеріала
loader
loader