Парад у Москві – політичне шоу, де в усіх міжнародних гостей є своя ціль – аналітик
Парад у Москві – політичне шоу, де в усіх міжнародних гостей є своя ціль – аналітик

Парад у Москві – політичне шоу, де в усіх міжнародних гостей є своя ціль – аналітик

Парад у Москві – політичне шоу, де в усіх міжнародних гостей є своя ціль – аналітик

Здебільшого, лідери держав їдуть до Москви з прагматичних міркувань – хтось хоче зброю, а хтось зустрічі із лідером Китаю, який буде серед гостей.

Парад до Дня перемоги у Другій світовій у Москві за участі іноземних гостей має політичний посил продемонстровати відсутність політичної ізоляції лідера Кремля Владіміра Путіна, але більше схожий на політичне шоу, де кожен з гостей переслідує свої особисті цілі, пише у статті «Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до Путіна на 9 травня» оглядач відділу міжнародної  політики ZN.UA Володимир Кравченко.

Парад на Красній площі у Москві є символом сили російської влади, і якщо його не буде, це може сигналізувати саме росіянам про слабкість Кремля та Владіміра Путіна.

Автор нагадує, що у 2022 році параду у столиці Росії не відвідав жоден лідер іноземної держави. У 2023 році на параді були присутні сім глав держав і урядів і всі вони були з країн СНД, які тісно пов’язані з РФ. У 2024 році на парад на Красній площі приїхали уже  дев’ять високоповажних гостей, але у списку також були здебільшого лідери країн СНД. А от цього року про намір участі уже заявили двадцять сім  глав держав і урядів.

«Різке збільшення кількості лідерів, яких очікують на «параді Перемоги», пояснюється передусім змінами у відносинах між Росією та США, поточною ситуацією на фронті та перспективою укладання російсько-українського перемир’я. Безперечно, їхній приїзд до Москви 9 травня — це публічна підтримка агресора», - підкреслює Кравченко.

Він додає, що остаточною «перемогою» для Кремлі був би приїзд на парад когось із адміністрації Трампа, але останній вирішив не робити такого подарунку Путіну.

Водночас для багатьох лідерів держав із Азії, Латинської Америки, Африки та пострадянського простору присутність на Красній площі 9 травня — ритуал, який, з одного боку, підкреслює лояльність Москві, а з іншого — дає змогу виторгувати для своїх країн додаткові економічні та політичні бонуси. Насамперед це прагматичний дипломатичний жест з боку союзників Росії.

Наприклад президент В’єтнаму То Лам сподівається на нові політичні та економічні вигоди від зв'язків із Росією. Лідер хунти із М’янми Мін Аун Хлайн своїм візитом дбає про збереження подальшої російської військової й дипломатичної підтримки хунти. Останній Росія постачає величезні партії озброєнь і разом із Китаєм не дозволяє керівництву опинитися в міжнародній ізоляції.

Для президентів Венесуели, Куби та Буркіна-Фасо поїздка до Москви більше про наміри поглибити зв’язки з країною, яку вони сприймають як альтернативу Заходу, а також в такий спосіб подякувати за політичну, економічну та військову підтримку їхніх режимів.

«Для Буркіна-Фасо Росія є постачальником зброї. Та й влада місцевого президента багато в чому підтримується за допомогою російських ПВК», - вказує на особливості формату співпраці між країнами Кравченко.

«9 травня 2025 року в Москві — це не демонстрація пам’яті про жертв війни, що закінчилася 80 років тому, а політичне шоу, де кожен учасник переслідує власні цілі. Хтось приїздить до Путіна по зброю, хтось — по добрива, а хтось просто не хоче сваритись із сусідом, який має ядерний кийок. Тому збільшення кількості іноземних лідерів на Красній площі не означає посилення міжнародного впливу Кремля», - резюмує аналітик.

Аби спокійно провести «свято» Владімір Путін 28 квітня запропонував "перемир'я" до Дня перемогиз 00:00 8 травня до 00:00 11 травня за московським часом. Президент Володимир Зеленський назвав пропозицію театральною постановкою. Україна пропонує 30-денне припинення війни починаючи з будь-якої дати.Врешті із Москви почали погрожувати ударом «Орєшніка» по Києву 9 травня «в разі провокацій під час параду».

Джерело матеріала
loader
loader