Кава і тиск: чи дійсно ваш улюблений напій може зашкодити серцю
Кава і тиск: чи дійсно ваш улюблений напій може зашкодити серцю

Кава і тиск: чи дійсно ваш улюблений напій може зашкодити серцю

Кава та високий тиск

Щоб розібратися, експерти проаналізували сучасні дослідження, передає 24 Канал. Почнемо з фактів – головна активна речовина кави – кофеїн дійсно може тимчасово підвищувати тиск.

Зокрема, дієтологиня Кіран Кемпбелл пояснила, що кофеїн стимулює нервову систему, підвищує вироблення адреналіну і блокує аденозин – молекулу, що розслабляє судини. В результаті судини звужуються, і тиск зростає.

Дослідження підтвердили, що після чашки кави тиск і пульс можуть піднятися, але це не означає розвиток хронічної гіпертензії. З часом організм виробляє толерантність до кофеїну, і при помірному вживанні кава не має довготривалого негативного впливу на тиск у здорових людей.

Зауважте. Реакція організму залежить від кількох факторів, як от блокування аденозину, антиоксидантні властивості кави, активація адреналіну та спосіб приготування напою. Наприклад, нефільтрована кава (турецька, френч-прес) містить дітерпени, які можуть підвищувати рівень "поганого" холестерину, тоді як фільтрована – безпечніша для серця.

Скільки кави можна пити

За рекомендаціями FDA та Американської кардіологічної асоціації, для дорослих без проблем зі здоров'ям безпечно споживати до 400 міліграмів кофеїну на день, що відповідає 4 – 5 чашкам кави.

"Людям з гіпертонією радять обмежуватися однією чашкою і спостерігати за реакцією організму", – ідеться у дослідженнях.

Для контролю варто звернути увагу на вміст кофеїну в різних видах кави. Наприклад, еспресо містить близько 63 міліграмів, чашка заварної кави – близько 95 міліграмів, холодна кава може мати більше кофеїну через концентрацію, а декаф – лише 3 міліграми.

Що робити, якщо маєте проблеми з тиском і любите каву

Якщо ви любите каву, але хвилюєтесь про тиск, слідкуйте за його рівнем до і після напою, скорочуйте інші джерела кофеїну, обирайте декаф або каву з пониженим вмістом кофеїну та консультуйтеся з лікарем, особливо при прийомі ліків від гіпертонії.

Теги за темою
Профілактика захворювань
Джерело матеріала
loader