/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F103c4ce2b8dd9583b13129e3c0453346.png)
Учені запропонували лікувати астму думками: як можна налаштувати мозок для боротьби з хворобою
Незначна зміна в мисленні може бути ключем до кращого контролю астми — нові дослідження показують, що очікування пацієнтів щодо свого стану можуть безпосередньо впливати на перебіг і розвиток хвороби.
Дослідження, проведене під керівництвом професора Франциско Паніні з Католицького університету Святого Серця в Мілані, яке нещодавно опублікували в журналі Health Expectations, охопило 310 осіб, які страждають на астму, протягом шести місяців, повідомляє HealthDay.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Використовуючи перевірений часом "Тест очікувань хвороби", дослідники виміряли явні (свідомі) очікування пацієнтів — їхні переконання щодо того, погіршиться їхня астма чи покращиться. У три різні інтервали учасники заповнювали анкети про симптоми та проходили спірометричні тести, що вимірюють ОФВ₁, показник функції легень.
Аналіз отриманих даних показав, що люди, які мали більш негативні думки про свою астму, як правило, повідомляли про більш погане самопочуття, а також демонстрували більш значне погіршення функції легенів. З іншого боку, приховані або несвідомі думки, мабуть, не чинили сильного впливу на перебіг хвороби.
Команда пропонує наступний механізм: пацієнти з негативними очікуваннями можуть бути менш схильні дотримуватися рекомендацій щодо лікування, що відображає відомі ефекти плацебо/ноцебо. Як зазначив професор Паніні, "якщо переважає очікування, воно впливає на поведінку і може вплинути на дотримання рекомендацій", що і призводить до погіршення результатів лікування. Пацієнти, які очікують на кращі результати, відчувають повільніше прогресування захворювання, в той час як песимісти з часом стикаються з ускладненнями.
Ефекти плацебо і ноцебо впливають на багато станів — не тільки на астму, а й на біль, алергію, шкірні захворювання і навіть реакцію на ліки. Доведено, що формування позитивних очікувань, що лежать в основі плацебо і подібних ефектів, покращує результати лікування в різних галузях медицини.
Дослідження продемонструвало глибокий вплив мислення на фізичне здоров'я. Воно розкрило потенціал психологічних втручань — тренування оптимізму, коучингу очікувань, позитивного підкріплення, для поліпшення лікування астми. Якщо такі підходи буде повторено і розширено, вони можуть стати цінним доповненням до медичної терапії, сприяючи як прихильності до лікування, так і особистому благополуччю пацієнтів.
Раніше Фокус писав про пробі знайти нові ліки від астми. Вченим вдалося заглушити імунну відповідь.
Також Фокус писав про можливу профілактику астми. Згідно з результатами десятирічного дослідження, постійний достатній нічний сон може значно знизити ймовірність розвитку захворювання.
Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

