/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F65381a99e6999d032401332daba2b393.jpg)
В Раді шукають способи скасувати закон щодо НАБУ та САП: що вигадали
Железняк визнав, що повернути ситуацію у вихідний стан буде складно
Народні депутати готують подання до Конституційного суду для скасування закону, що позбавляє НАБУ і САП незалежності. Для подання необхідно зібрати підписи 45 народних депутатів
Про це повідомив депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк. За словами Железняка, це єдиний спосіб зупинити закон, який після підписання президентом та опублікування у "Голосі України" набирає чинності 23 липня.
"По факту єдине, що зараз можна зробити, щоб виправити ситуацію – це знести цей зашкварний закон у Конституційному Суді. Тим більше там стільки статей регламенту було порушено під час його схвалення, що це достатньо реалістично", – написав він.
Для подання необхідно зібрати підписи 45 народних депутатів. Він також зазначив, що має "дуже маленьку надію на позицію міжнародних партнерів", але визнав, що повернути ситуацію у вихідний стан буде складно.
Ярослав Юрчишин, який є депутатом від партії "Голос" також закликав колег доєднатися до ініціативи.
Що передувало
- 21 липня СБУ, ДБР і ОГП провели обшуки приблизно у 70 співробітників НАБУ та САП, деякихзвинуватили у держзраді та зв’язках із рф. Один співробітник заарештований за шпигунство.
- 22 липня парламент у швидкому режимі ухвалив законопроєкт № 12414, що фактично ліквідує незалежність НАБУ та САП, підпорядкувавши їх Генпрокурору.
- Ввечері цього ж дня люди у містах Українівийшли на протести з плакатами та скандували проти цього закону.
- Закон підписав Володимир Зеленський. У своєму нічному зверненні він пояснив історію з законом про НАБУта САП. Деталі читайте у матеріалі "Телеграфу" за посиланням.

