/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F42ad84faf8dfe53bb4cdd22aa6d405dc.jpg)
Мокреці в Україні – що це за комахи та чим вона небезпечні
Мокреці найдрібніші кровососні комахи (1 – 4 міліметри), сірі або темні, найактивніші вранці й ввечері, особливо у вологу погоду, пише 24 Канал з посилання на AAFC.
Мокреці поширені на значній території. Вони полюбляють мілководдя річок і озер, заболочені ділянки зі стоячою чи повільною водою.
Головне джерело їхнього харчування – кров тварин і людей. Як правило, найбільшу активність ці комахи проявляють у ранкові та вечірні години, а вдень їхня активність значно слабшає або й зовсім припиняється.
Чим небезпечний укус мокреця?
Болючість та алергія. Укус мокреця болючий, часто супроводжується почервонінням, набряком, сильним свербінням. У людей, схильних до алергії, можливі великі набряки, пухирцці, підвищення температури, загальне нездужання.
Переносники захворювань. Мокреці можуть бути переносниками збудників хвороб – наприклад, підшкірного мансонельозу, серозного мансонельозу (тропічні хвороби), а також філяріозів, вірусів (в основному для тварин, але в рідкісних випадках і для людей).
Ризики для тварин. Для худоби мокреці особливо небезпечні: переносять вірус блювальної хвороби великої рогатої худоби, різні гельмінтози.
Як захиститись від мокреця?
Профілактичні заходи проти цих дрібних комах такі ж як і від звичайних комарів:
- Уникати місць скупчення комах (болота, річки, озера, особливо зранку і ввечері).
- Використовувати репеленти, носити щільний світлий одяг із довгим рукавом.
- Після укусу – обробити місце антисептиком, нанести заспокійливий крем (наприклад, з алое чи пантенолом). При сильній алергії – звернутися до лікаря.
Мокрець-комаха – дрібний кровосисний шкідник, укус якого болючий та може спричинити алергію і призвести до заражень різними захворюваннями тому потрібно бути особливо обережним біля водойм та використовувати захисні засоби.

