/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2Ffaf87cdb82f83449e790ea47bc3b2876.jpg)
Що подивитися у День Незалежності на ТБ
На День Незалежності четвертого року повномасштабної війни телеканали традиційно готують спецпрограмування. Інформаційні мовники зосередяться на висвітленні подій, аналітиці, інтерв’ю з військовими, представниками влади, міжнародними партнерами.
А розважальні покажуть українське кіно, документальні фільми, прем’єри гумористичних концертів і шоу. Деякі фільми, наприклад, «Захар Беркут» (його покажуть аж три канали), серіал «Одна родина», документалістика «Ми були рекрутами» та «Яремчук: Незрівнянний світ краси» вийдуть на кількох каналах.
Марафон «Єдині новини» й інформаційні канали
Напередодні свята 23 серпня у марафоні чергуватиме «1+1». З нагоди Дня прапора запланована виїзна студія з краєвидом на Київ. Серед гостей — військові та ті, хто вручає стяги військовополоненим, що повертаються додому. Крім цього, редакція запланувала сюжет про освічення військового у День прапора.
24 серпня в ефірі чергуватимуть «Ми — Україна» та телеканал «Інтер». Слот «Ми — України» триватиме з 7:00 до 15:00. Спецефір розпочнеться з новин і програми «Ранок марафон», який готує «1+1».
З 10:00 до 15:00 телеканал підготував тематичні ввімкнення, сюжети й аналітику. У студії працюватимуть Олена Цинтила та Микита Міхальов, а на виїзних локаціях Марія Скиба, Вікторія Малосвітна та Юлія Галушка.
Під час ефіру йтиметься про роботу залізничників, які на початку повномасштабного вторгнення врятували тисячі українців, канал покаже одну з найбільш постраждалих станцій Києва, розкаже про метро, яке стало прихистком під час тривог. Ще однією локацією, за словами пресслужби марафону, «стане річка Дніпро, яка є символом єдності нашої країни».
Команда телеканалу готує також тематичні ввімкнення кореспондентів із різних міст і з українцями з різних куточків світу, істориками, військовими та українськими зірками.
Окрім того, до ефіру долучаться міжнародні журналісти Юрій Гула й Анна Грішина з корпунктів у Брюсселі та Вашингтоні, які розкажуть про міжнародну підтримку України та заходи до Дня Незалежності в Європі та США. Окремі матеріали будуть присвячені подіям з фронту про значення Незалежності для військових, ролі української зброї у захисті держави й української Незалежності в Європейському Союзі.
Також канал готує проморолик «Як звучить Незалежність», у якому колеги телеканалу діляться власними думками про те, що для них означає бути незалежним.
Телеканал «Інтер» розпочне роботу в марафоні з 15-ї години. Планує показати ексклюзивні репортажі та ввімкнення кореспондентів і бійців, які розкажуть що означає це свято для тих, хто зараз на «нулі». У межах ефіру запланована низка інтервʼю. Зокрема, з військовослужбовцем підрозділу «Артан» ГУР МО України з позивним «Артист», із генеральним директором Національного інституту серця Борисом Тодуровим, із військовою медикинею Мар’яною Мамоновою. Вийдуть сюжет із реабілітаційного центру «Титанові» за участі керівника центру В’ячеслава Запорожця та ветеранів, що проходять там реабілітацію, та сюжет із США, герой якого — Джон Гундерсон. Він був повіреним у справах Сполучених Штатів Америки в Україні після проголошення Незалежності.
«Будуть спеціальні матеріали, присвячені історії нашої Незалежності — з коментарями свідків подій 24 серпня 1991 року. Один із героїв — колишній нардеп Микола Поровський. Саме він разом із В’ячеславом Чорноволом та Іваном Зайцем вніс до сесійної зали синьо-жовтий прапор одразу після ухвалення Акту про Незалежність. Унікальними спогадами поділилася і Наталія Федущак, яка висвітлювала для іноземних медіа події народження нової країни. Буде також аналітика від істориків і представників Інституту національної пам’яті», — повідомляє пресслужба «Інтера».
Також запланована низка інтерв’ю з високопосадовцями: з міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим, з віцепрем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарасом Качкою.
Окремий матеріал буде присвячений пісням Незалежності.
Також 24 серпня національний телемарафон «Єдині новини» разом із головним партнером — Українським центром трансплант-координації (УЦТК) — запускає соціальну кампанію, що закликає українців долучитися до донорства крові. У межах кампанії вийде спеціальний відеоролик із закликом до донорства. Щоб долучитися, потрібно перейти на сайт Українського центру трансплант-координації або скористатися інтерактивною картою пунктів прийому донорської крові за посиланням.
24 канал на День Незалежності планує звичний ефір, однак більше тем будуть присвячені українській історії.
«Еспресо» запустить спецпрограмування 23—24 серпня. У ефірі будуть прямі ввімкнення з фронту й українських міст, дискусії, телепрем’єра фільму про Івана Дзюбу й багато іншого.
Також вийдуть інтерв’ю з Олександром Зінченком та Олександром Алфьоровим, Віталієм Портниковим. Окрім цього 23 серпня о 22:00 на «Еспресо» вийде документальний фільм «10 років війни» виробництва каналу. Героями фільму стали Роман Ратушний, Світлана Поваляєва, Тайра, Тетяна Чорновол. У неділю 24 серпня о 21:00, вийде телевізійна прем’єра документального фільму «Іван і Марта» про Івана Дзюбу та його дружину.
Суспільне
Суспільний мовник запустить спецефір «Українська Незалежність. Формула стійкості» впродовж усього дня 24 серпня з 7:00 до 22:00 на Першому каналі Суспільного та на ютуб-каналі «Суспільне Новини».
Ведучі інформаційного проєкту «Суспільне. Студія» разом із гостями ефіру згадуватимуть, хто здобував українську Незалежність та хто захищає її зараз, розповідатимуть про приклади стійкості українців — у війську, освіті, волонтерстві, бізнесі, в родинах і спільнотах. Щогодини виходитимуть випуски новин про найважливіші події та теми дня.
Спецефір «Суспільне. Студія» вестимуть команди Києва та Львова. До прямого ефіру долучатимуться 12 регіональних редакцій Суспільного: Суми, Донбас, Запоріжжя, Чернігів, Черкаси, Рівне, Одеса, Івано-Франківськ, Миколаїв, Крим.
«Ціна незалежності та наша перспектива — про це наш цьогорічний спецефір. Як змінилася війна і як вона змінила українців? Що можемо протиставити агресору? Які, крім Росії, загрози нашому існуванню? Репортажі, аналітика, історії українців на фронті, в тилу і на тимчасово окупованих територіях, мова цифр та людські емоції — дивіться в нашому ефірі 24 серпня», — анонсує Ірина Малихіна, шеф-редакторка інформаційного проєкту «Суспільне. Студія». Вести спецефір «Суспільне. Студія» впродовж дня будуть Микита Чибар, Яна Чайковська, Юлія Девда, Ігор Татарчук, Леся Наконечна-Борисова, Роман Коляда, Інна Москвіна, Анатолій Єрема та Олеся Ніцевич.
О 21:00 розпочнеться спецвипуск новин, у якому ведучі В’ячеслав Афутін і Мая Підгородецька нагадають глядачам історичні події та розкажуть про паралелі з сучасністю. Також говоритимуть про президентів незалежної України та їхні рішення: які вони мали наслідки та якою була реакція суспільства.
«Це буде не просто випуск новин, це буде спроба згадати всі знакові події, особистості і їхні рішення, які привели нас у точку, де ми стоїмо просто зараз — з феноменальною волею до свободи й незалежності, але все ще в процесі боротьби за те, щоб знову не опинитися в кайданах ворога, — розповіла ведуча Мая Підгородецька. — Це випуск про сміливий і волелюбний народ і лідерів, яких він обирає. А ще — про цінності, за які цей народ готовий битися до останнього».
Шеф-редакторка телевізійних новин Суспільного Дарина Феденко поділилася, що у випуску також покажуть унікальні архівні відео та підсумують 34 роки історії незалежної України.
«Суспільне Культура» 24 серпня о 17:00 покаже художній фільм «Захар Беркут» (2019) — екранізацію однойменної повісті Івана Франка режисерів Джона Вінна та Ахтема Сеітаблаєва. А о 19:30 в ефірі телеканалу — прем’єра концерту «Витоки. Легенди української пісні».
О 21:00 на каналі транслюватиметься документальний фільм «Яремчук: незрівнянний світ краси» про співака Назарія Яремчука.
Одразу після фільму у спеціальному випуску проєкту «Зі своїми по суті» до Дня Незалежності о 22:45 ведуча Єлизавета Цареградська поспілкується з поетом, драматургом, народним артистом України, героєм України Юрієм Рибчинським та його сином — поетом, композитором, продюсером і громадським діячем Євгеном.
ICTV2
До Дня Незалежності ICTV2 приготував патріотичні стрічки й програми. Впродовж усього тижня канал транслюватиме українські фільми: з 19 по 23 серпня глядачі зможуть подивитися стрічки «Носоріг», «Люксембург, Люксембург», «Я працюю на цвинтарі» та «Довбуш».
Ранковий ефір 24 серпня відкриває фільм-мок’юментарі «Ми були рекрутами». Це спільний проєкт Любомира Левицького та 3-ї ОШБр поєднує документальні та художні епізоди, а в головних ролях виступають реальні воїни Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ. 19-річний новобранець з позивним «Журналіст» спілкується з досвідченими бійцями, які розповідають про свій шлях воїна і людини.
О 17:00 канал покаже концерт гумористичного шоу країни «Дизель Шоу». У святковій програмі, як пише пресслужба, — комічні «номери про життя українців, а також гротескні сюжети про сучасних політиків, висміювання наших ворогів».
О 22:00 в ефір вийде блокбастер «Захар Беркут» режисера Ахтема Сеітаблаєва та Джона Віна за мотивами однойменної повісті Івана Франка.
СТБ
Напередодні Дня Незалежності 23 серпня на СТБ стартує новий сезон шоу «МастерШеф».
У ніч з 23 на 24 серпня СТБ покаже свій документальний цикл «День Незалежності. Нескорені» (п’ять фільмів), присвячений українцям, які пожертвували свободою і життям заради незалежності. Героями проєкту стали Григорій Піпський, Василь Стус, Михайло Бунь, Віктор Чміленко й Ігор Брановицький.
24 серпня о 20:00 в ефір вийде 4-серійна мелодрама «Одна родина» про військового. Торік прем’єра серіалу стала лідером слота каналу.
Новий канал
Святковий ефір Нового каналу розпочнеться з мультфільмів: «Микита Кожумʼяка» о 6:55, «Викрадена принцеса» о 8:35, «Шрек 2» о 10:05, «Ваяна» об 11:50 і одразу дві частини «Angry Birds у кіно» — о 13:45 та 15:20.
О 17:05 Новий покаже ромком «Люблю тебе ненавидіти. А далі в ефір вийде українське кіно.
О 19:00 «Песики» з Лесею Нікітюк у головній ролі. У цій історії усі коханці головної героїні перетворюються на песиків. По її завершенню вийде стрічка «Збори ОСББ» о 20:55. А завершити День Незалежності канал пропонує переглядом «Смаку свободи» о 22:45.
«Також Новий канал запустив в ефірі спецпроєкт, присвячений Дню Незалежності. Це маніфест української молоді. Щодня на каналі виходять відеоролики за участі українців, хто творить наше завтра. Серед них — військові, спортсмени, артисти, кого без перебільшень можна назвати цвітом країни», — повідомляє пресслужба.
«1+1 Україна»
23 серпня о 23:00 «1+1 Україна» покаже телепремʼєру українського горору «Конотопська відьма». У центрі сюжету — прадавня відьма з Конотопа, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Але після того, як із початком війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вирішує помститися, повертає свої сили та жорстоко карає вбивць свого нареченого. У фільмі знімалися: Тарас Цимбалюк, Тетяна Малкова, Ярослав Шахторін, Павло Вишняков, Іван Шаран, Артем Сагітов, Сергій Сосновцев, Владислав Вербицький, Ростислав Фоменко, Микита Слободенюк, Микола Головчак, Сергій Аніпченко.
24 серпня о 10:30 команда «Сніданку з 1+1» підготувала спецефір до свята. «Він об’єднає історії людей і міст, які щодня творять майбутнє країни, працюють, допомагають іншим, вражають і надихають не тільки Україну, а й весь світ. Ведучі Людмила Барбір, Руслан Сенічкін, Неля Шовкопляс і Єгор Гордєєв працюватимуть з особливої локації просто неба. Відкриє ефір хор “Гомін”, який підкорив мережу переспівом Степана Гіги. Спеціально для глядачів “Сніданку з 1+1” вони готують музичний сюрприз, який знімали у Львівській органній залі», — розказує пресслужба.
Також в ефірі каналу разом із Superhumans Center ведучі спечуть пиріг Незалежності — символ єдності й віри в те, що маленькі жести створюють велику силу. А Костянтин Грубич поспілкується з однією з громад, яка прийматиме громаду-партнера з прифронтової території.
24 серпня о 18:30 в ефір вийде телепремʼєра романтичної комедії «Відпустка наосліп» з Даніелем Салемом та Тетяною Малковою у головних ролях. За сюжетом, зухвала бізнесвумен проводить два дні у Карпатах з військовим.
У вечірньому праймі вийде концерт «Вечірнього кварталу». У ньому візьмуть участь Віталій Козловський, Ziferblat, Zlata Ognevich, Adam, Drevo.
Після «Кварталу» «1+1 Україна» покаже концерт «Музична платформа України». Серед виконавців: Олександр Пономарьов, ТІК, Melovin, Discoman, Тоня Матвієнко, Михайло Хома.
«2+2»
«2+2» до свята підготував тематичні випуски програми «Загублений світ». Головна прем’єра дня — документальні фільми з циклу «Володарі неба».
Далі в ефірі серіали та фільми про військових.
О 13:05 в ефір вийде військова трагікомедія «Позивний “Тамада”» про веселого й безтурботного ведучого заходів, якій після початку повномасштабного вторгнення стає добровольцем ЗСУ. О 16:45 — чотирисерійний гостросюжетний серіал «Друзі» про чоловічу дружбу, яка здатна витримати будь-які перешкоди, яку не в змозі зламати навіть війна.
О 20:10 канал покаже художній фільм «Снайпер. Білий ворон» про події 2014 року. Пацифіст-дивак Микола відмовляється від усіх благ цивілізації та разом зі своєю вагітною дружиною Настею живе у власноруч побудованій Норі — на нещодавно придбаній землі під Горлівкою. Світ Миколи руйнується з початком війни. Бойовики вбивають його дружину і вщент спалюють Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, він вступає в добробат, у лави снайперів.
О 22:30 в ефірі — стрічка «Закони дронів» про зброю та людей, які навчилися протидіяти ворогу за допомогою сучасних технологій і винаходів. А о 23:40 — «Тихі ночі» про роботу українських Сил протиповітряної оборони.
ТЕТ
24 серпня телеканал ТЕТ покаже мультфільми, спецпрограми, кіно та концерти.
День розпочнеться о 9:00 з прем’єри нового випуску шоу «Ближче до зірок». Далі в ефірі анімація: 10:00 — «Аліса в країні чудес», 11:25 — «Альфа та Омега: братва з іклами», 12:45 — «Мавка. Лісова пісня», 14:30 — «Відважна».
О 16:15 на ТЕТ — фантастичний фільм із символічною назвою «День незалежності».
А о 19:00 — випуск шоу «Я люблю Україну». Завершиться день прем’єрою на ТЕТ — концертом Music Box Fest о 20:50. У програмі: Dorofeeva, Artem Pivovarov, Monatik, Ірина Білик, Parfeniuk, Tvorchi, Melovin, Positiff, Alekseev, Kalush Orchestra, Kazka, Mayorova, Zlata Ognevich, Lely45, Lida Lee, Mamarika, Максим Бородін, Pozdniakov, WELLBOY. Ведучі — Тімур Мірошниченко, Даша Квіткова, Юрій Ткач і Міла Єремєєва.
«Ми — Україна+»
24 серпня о 19:00 в ефірі на телеканалі «Ми — Україна+» вийде концерт «Музична платформа України». У ньому візьмуть участь Monatik, Наталя Могилевська, Оля Полякова, Melovin, Артем Пивоваров, Discomen та інші артисти.
«Дім» і «Freeдом»
24 серпня на телеканалах «Дім» і «Freeдом» вийде прем’єра документальної драми режисерки Олесі Ногіної «Ярослав Мудрий — тесть Європи», знятої на замовлення ДП «МПІУ» (на каналі «Дім» — о 18:30, на каналі «Freeдом» — о 10:30).
У студії «Freeдом» працюватимуть Катерина Вишневська, Юрій Кулініч, Кароліна Король, Лейла Мамедова, Андрій Сініцин. В ефірі будуть увімкнення з прифронтових регіонів, сюжети про роботу Сил оборони України, історії про іноземних волонтерів, що допомагають Україні в боротьбі з російською агресією, матеріали про новітнє українське озброєння. У ввімкненні кореспондента з Вашингтона йтиметься про підтримку України у США.
В ефір вийде сюжет-експлейнер «Як українська культура стала зброєю і брендом у світі: музика, кіно, література», окремий матеріал буде присвячено досягненням українців у спорті. Український блогер, історик Віталій Дрібниця в інтерв’ю Михайлу Баранову розповість, як Росія намагається вкрасти українську історію і для чого їй це потрібно.
Також на каналі «Дім» вийде прем’єра авторського проєкту Олексія Гончаренка «Головна роль», у якому продюсер у неформальній атмосфері спілкується з популярними українськими акторами й акторками. Героєм прем’єрного випуску став Андрій Ісаєнко.
Окрім цього в ефірі «Дому» в День Незалежності вийде випуск проєкту «Небайдужі» про волонтерів-іноземців, які приїхали до України під час повномасштабної війни та допомагають нам боротися. Героїнею випуску буде сестра Люсія Карам, монахиня монастиря Святої Клари в Манресі (Каталонія, Іспанія). Також глядачі зможуть побачити історичну сагу «Захар Беркут», документальну біографічну драму «Яремчук: Незрівнянний світ краси», тематичні випуски «Реальної історії», добірки патріотичної музики, серіал про кохання, що народжується всупереч війні, «Одна родина».
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F9d9a799c-efc6-43d5-8bea-3b30a0d0452c.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F32526e4a-f9bd-42dc-b279-de4bb3eb774d.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F0ab6bc8f-8686-4d44-8f5f-4f4900e59d89.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F98b6375d-4298-46bd-a8d3-9b48281906fa.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fb919887b-7210-4330-8d45-feaad5c065bb.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F81ac0db2-2fdd-4e67-9fde-f73e7757afd6.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F53390c16-2d96-4791-8cb8-d147909b537e.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F97c60a45-997f-431e-aef2-dc93ddf78372.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F960f6ba4-f51f-45e8-952c-57e931217d64.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fbd02474d-3e71-485b-9964-91026e01d395.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F93bbe69e-bf60-4a40-8299-c1761ddc3820.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F139e2973-b82b-4882-acb6-dd26ae940483.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F622d6966-b8a6-40ab-b57a-63018d0b1f9b.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fbac6328f-927d-4a3f-b0b7-e106d984177c.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F83791425-f224-4ec7-9621-bd4d18866e74.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fde171afb-c981-4c76-83f5-c57e6de6f8a2.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F6fab5263-de6b-476e-9e7e-7b717a9ec703.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fda71fe1c-13f8-4cd3-a9b3-10002c5818b6.jpeg)

