Президент підписав закон про держбюджет на 2026 рік
Президент Володимир Зеленський 10 грудня підписав закон про державний бюджет на 2026 рік. Про це йдеться у картці закону.
Як повідомляється на сайті парламенту, здійснюється розсилка відповідного акта.
3 грудня Верховна Рада України ухвалила проєкт державного бюджету на 2026 рік у цілому. «За» проголосували 257 парламентарів. Низка депутатів заявляла, що не голосуватиме за цей проєкт, зокрема через відсутність підняття зарплат військовим та продовження фінансування телемарафону «Єдині новини».
У проєкті бюджету, оприлюдненому на початку осені, зросли видатки на культуру, кіно, іномовлення та Суспільне. Крім того, у проєкті були передбачені кошти на марафон за тією ж бюджетною програмою, за якою фінансується іномовлення й Укрінформ.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив «Детектору медіа», що в бюджеті на 2026 рік передбачено фінансування телемарафону. За словами голови Комітету з питань гуманітарної та інформполітики Микити Потураєва, на марафон закладено більше 700 мільйонів гривень.
У 2026 році на культурну сферу України виділять 16,1451 мільярда гривень. Порівняно з 2025 роком заплановані видатки зростуть на 4,8202 мільярда гривень, або на 45%.
Читайте також:
- Марафон і гроші: чи продовжить держава дотувати «Єдині новини»?
- 1000 годин українського контенту: рекордні бюджети та багато запитань
- Бюджет-2026: у проєкті зросли видатки на культуру, кіно, іномовлення та Суспільне
Фото: Володимир Зеленський / телеграм
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

