ПЦУ відкриє в Дніпрі перший монастир і нову єпархію
ПЦУ відкриє в Дніпрі перший монастир і нову єпархію

ПЦУ відкриє в Дніпрі перший монастир і нову єпархію

Священний синод ПЦУ провів друге засідання ПЦУ в Будинку митрополита в Софії Київській в понеділок, 4 березня.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

Під час засідання прийнято рішення направити голові УГКЦ листа щодо служінь у Софії Київській.

У листі, зокрема, зазначається, що протягом тисячоліття собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних київських першоієрархів.

Тому рекомендується залишити той порядок богослужінь, який склався до цих пір і позитивно сприймається в українському суспільстві.

Також архиєреї ухвалили звернення стосовно президентських виборів в Україні, текст якого має бути оприлюднений найближчим часом.

Синод також склав заяву про актуальний стан православ'я в Україні.

Серед інших рішень - відкриття першого в історії ПЦУ монастиря.

Це буде жіноча чернеча обитель на честь Благовіщення Богородиці, яка розташовуватиметься в місті Дніпро на вулиці Рилєєва, 36.

Синод погодив текст типового статуту для парафій ПЦУ.

Також в рамках церкви сформована нова єпархія - Переяславсько-Вишневська на чолі з митрополитом Олександром (Драбинком).

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет закликав голову УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука) утриматися від проведення божественної літургії у Софії Київській 7 квітня.

Раніше митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомив, що перехід храмів УПЦ МП до ПЦУ потрібно здійснювати з низів, а переговори з верхами - Онуфрієм і главою РПЦ Кирилом результату не дадуть.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом