Голова Європейської ради Дональд Туск у вівторок звинуватив прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона у відсутності реалістичних пропозицій щодо кордону Британії з ЄС після Brexit.

Туск сказав, що Джонсон не робить реальних пропозицій по збереженню вільної кордону між Ірландією, яка є частиною Євросоюзу, і Північною Ірландією, яка є частиною Сполученого королівства.

"Страхувальний план гарантує можливість уникнути "жорсткої кордону" на острові Ірландія до тих пір, поки або якщо альтернатива не буде знайдена", - твітнув Туск.

"Ті, хто виступають проти страхувального плану і не пропонують натомість реалістичних альтернатив, за фактом підтримують відновлення кордону.

Навіть якщо вони цього не визнають".

Прем'єр-міністр Британії домагається відновлення переговорів про умови Brexit.

Проте в ЄС уже заявили, що не збираються робити цього, так як вважають оптимальними домовленості, досягнуті в ході переговорів з урядом Терези Мей.

Незважаючи на це, Джонсон висловив готовність домогтися виходу Британії з Євросоюзу до 31 жовтня.

23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство в Консервативній партії.

Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром.

Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.

Джонсон є одним з найослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС.

Уряду Терези Мей він покинув після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом.

Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.

Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо угоду, вже тричі відкинуту Палатою Громад, все ж таки вдасться прийняти.

Детальніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy