Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом Світового банку Девідом Мелпасом повідомив про плани провести земельну реформу, реформувати «Нафтогазу», демонополізувати економіку й державні підприємства, а також пообіцяв дотримуватися незалежності Національного банку України.

Про це Мелпас написав у своєму блозі на сайті газети Financial Times, повідомляє ONLINE.

«Критично важливим першим кроком є залучення великих інвестицій.

Для цього Україні потрібно дозволити ринкову конкуренцію, ліквідувати монополії та зміцнити верховенство права.

Державні підприємства присутні майже в 30 секторах економіки і займають значну частку ринку більш ніж на половині ринків, де вони працюють», – написав глава Світового банку.

В якості прикладу він навів газовий сектор, де панує держпідприємство НАК «Нафтогаз».

Щодо банківської сфери, то тут Мелпас порадив Україні запровадити механізм списання повністю забезпечених непрацюючих кредитів, а також гарантувати топ-менеджменту й членам наглядових рад банків захист від необгрунтованого судового переслідування.

Також він закликав якнайшвидше завершити формування незалежних наглядових рад в державних банках і захистити незалежність НБУ.

Ще одним важливим питанням, на переконання глави Світового банку, є земельна реформа.

«Україна посідає перше місце за площею орних земель у Європі, але врожайність з гектара є набагато нижчою, ніж у Франції чи Німеччині.

Один олігарх контролює групу компаній, яка виробляє понад 80% мінеральних добрив», – пише чиновник.

Мелпас закликав українську владу скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

Це стане поштовхом для інвестицій у механізацію та іригацію, буде стимулювати перехід до виробництва продукції з більш високою доданою вартістю, поліпшить доступ до капіталу невеликих господарств.

«На нашій зустрічі президент Зеленський підтвердив декілька ключових точок зростання, на які я буду посилатися у своїх зустрічах у G7..

Серйозний мандат довіри народу відкриває владі шлях до швидких змін, і Світовий банк сповнений рішучості надати підтримку в цій складній подорожі до більш вільної і сильної України», – написав Мелпас.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy