Результати нового дослідження опублікували в журналі Medical Journal of Australia.
Які пухлини не варто лікувати.
На думку його авторів, лікарі марно виявляють 42% пухлин простати, 42% нирок, 73% щитоподібної залози, 58% меланом і 22% інвазивних меланом у чоловіків.
В цілому, це становить 24% всіх діагнозів.
У жінок це 22% пухлин грудей, 58% нирок, 73% щитоподібної залози, 54% меланом, що становить 18% діагнозів "рак".
Проаналізувавши зміни абсолютних ризиків протягом життя захворіти на пухлини простати, грудей, нирок, щитоподібної залози і меланоми в період з 1982 по 2012 роки, експерти з'ясували, що кожен рік в Австралії марно ставиться 11 000 діагнозів рак у жінок і 18 000 у чоловіків.
Деякі ракові пухлини не потребують лікування / pixabay.
Отже, регулярні перевірки на рак знаходять набагато більше нешкідливих або доброякісних пухлин, що призводить до інтенсивного лікування, хірургічних операцій і хімієтерапія, які часом діють на здоров'я людини гірше, ніж сам рак.
Не все так просто.
Складно визначити, який рак краще не чіпати, а який несе серйозну небезпеку для людини.
Тому не варто відмовлятися від лікування.
Вчені проаналізували період в 30 років, під час якого кількість виявлених пухлин в Австралії збільшилася на 30%, а число смертей зменшилось.
Підкреслюється, що найбільшу складність має діагностика раку грудей, оскільки лікарі часто не можуть сказати, чи є пухлина нешкідливою або небезпечною.
Тому майже всі пухлини молочних залоз за замовчуванням лікують шляхом потужних доз хімієтерапія, піддаючи жінок хірургічних операцій.
А літні чоловіки, в яких знаходять рак простати, майже завжди не потребують лікування, тому що такий тип онкозахворювання майже завжди розвивається дуже повільно.