Звільнений з полону Росії буксир "Яни Капу" своїм ходом повернувся до Одеси
Звільнений з полону Росії буксир "Яни Капу" своїм ходом повернувся до Одеси

Звільнений з полону Росії буксир "Яни Капу" своїм ходом повернувся до Одеси

Звільнений із російського полону український рейдовий буксир "Яни Капу" своїм ходом повернувся до Одеси після тривалого ремонту. Задля цього екіпаж провів серйозну роботу з відновлення судна на території військово-морської бази в Очакові Миколаївської області.

Тепер на буксир чекає продовження ремонтних робіт вже на військово-морській базі "Південь". Про це повідомляє "АрміяInform".

Тимчасовий виконувач обов’язків командира "Яни Капу" мічман Юрій Будзило розповів, що за час перебування на ремонті в Очакові було зроблено чимало. "Відновили ті місця, які пошкодили росіяни під час спроби нас зупинити. Аби буксир знову вийшов у море і міг виконувати поставлені завдання, поновили обладнання, яке розікрали росіяни", – сказав він.

Мічман Юрій Будзило один із тих, хто майже рік провів у російському полоні. Відновлення корабля і повернення його до складу бойових одиниць Військово-Морських Сил України  стало для нього справою честі.

Як зазначається, на переході буксир показав себе з найкращого боку. Однак попереду на нього чекають ремонтні роботи, адже відновлення ще триває.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року. У середині липня суд знову продовжив їм утримання під вартою до кінця жовтня.

7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші. Повний список усіх 35 звільнених українців - дивіться за посиланням.

Источник материала
loader
loader