Два протималярійних препарати гідроксихлорохін і хлорохін застосовують в багатьох країнах, зокрема й в Україні для терапії COVID-19. Попри це, немає достатніх доказів того, що ці препарати дійсно ефективні проти нової коронавірусної хвороби. Крім того, є чимало ризиків виникнення серйозних побічних ефектів, які можуть перевищувати ще навіть не доведену користь.
Наразі вчені проводять понад 20 досліджень гідроксихлорохіну, як ліки проти COVID-19, зокрема, дослідники США, Великобританії, Іспанії, Китаю та інших країнах. Протималярійні препарати для лікування пацієнтів з COVID-19 дозволені в низці країн, але з певними обмеженнями. Нове американське дослідження свідчить про неефективність гідроксихлорохіну, як самостійного лікування чи в комбінації з іншими ліками проти COVID-19, пише BBC.
Вчені заявили про небезпеку лікування COVID-19 популярними ліками
Згідно з новими рекомендаціями, гідроксихлорохін і хлорохін не можуть застосовуватися у лікуванні COVID-19.
Поки призначення препаратів виправдано лише в рамках клінічних досліджень, а після дослідження історії хвороби та самопочуття пацієнтів лікарі виявили значну кількість побічних ефектів.
За словами вчених, серед найбільш поширені побічні ефекти: серцево-судинні порушення, ускладнення на очі, нирки і печінку, анемія, висип і інші.
Відтак, дослідники Оксфордського університету наголосили, що наразі даних про ефективність протималярійних препаратів надто мало для того, аби продовжувати застосовуючи їх у терапії хворих на коронавірусну хворобу.
Плаквеніл неефективний проти коронавірусу / Фото Unsplash
Попри те, що FDA дав дозвіл на екстрене використання цих препаратів для лікування COVID-19 для обмеженого числа хворих. Інші країни, самостійно теж прийняли рішення використовувати їх для лікування в умовах пандемії.
Які це протималярійні препарати
Гідроксихлорохін та хлорохін — саме ці препарати постачають під назвою Плаквеніл. Хлорохін застосовується для лікування малярії, а гідроксихлорохін застосовується для лікування ревматоїдного артриту чи системного червоного вовчака.
Важливо! За даними CDC, немає даних про результати клінічних випробувань гідроксихлорохіну для лікування COVID-19, аби включати їх в клінічні рекомендації.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.