![В Україні можуть посилити відповідальність за напади на медиків](https://thumbor.my.ua/TjiWm9ipMFCmRIbNR98dU-_aiCw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F2cbb5b6aa94ad421346c10c77eb5dbc7.jpg)
В Україні можуть посилити відповідальність за напади на медиків
![Степанов повідомив про напади на медпрацівників / Фото УНІАН](https://thumbor.my.ua/6o0ee3PXLpI5IloV-kZRZyeHgcA=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F056b49aac1f072fd5c42b716a7797efb.jpg)
Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на брифінгу.
За його словами, загалом за 2019 рік було здійснено майже 6,9 млн викликів екстреної допомоги в Україні.
«Вдумайтесь у цю цифру - це практично кожна друга-третя сім’я викликала швидку допомогу. Тому, звичайно, треба зробити все, щоб вона у нас була еталонна. Щоб якість надання цієї медичної допомоги була на достатньо високому рівні. А заради цього треба вирішити ті проблеми, які накопичувались останні 30 років в екстреній медичній допомозі», - заявив він.
За словами міністра, питання забезпечення безпеки медичних працівників не вирішувалося владою впродовж усіх років незалежності України. «Дуже часто, виїжджаючи на виклик, вони не знають, куди вони їдуть. І здійснюються напади на медичних працівників швидкої, такі ж напади здійснюються інколи в приймальних відділеннях. Мені здається, це неприпустимо. Я вже дав відповідне завдання, і ми будемо в найближчі терміни виносити це питання на засідання Кабміну. Впевнений, що наші колеги мене підтримають щодо посилення відповідальності за напади на медичних працівників, тому що вони мають працювати в нормальних умовах», - заявив він.
Також Степанов зауважив, що місцева влада є власником приміщень підстанцій екстреної медичної допомоги та має забезпечити нормальні умови праці медичних працівників. «Те, що я бачу під час своїх виїздів щодо інфраструктури, щодо стану підстанцій, в яких працюють наші фельдшери, лікарі і водії, перебуваючи на чергуванні. Я думаю, всі зі мною погодяться, що це мають бути нормальні умови праці. Це має бути тепле, нормальне приміщення, де вони можуть відпочити між викликами, це приміщення, в якому повинні бути елементарні речі», - зазначив міністр.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)