Експідлеглий Ситника розповів, як директор НАБУ займався корупцією
Експідлеглий Ситника розповів, як директор НАБУ займався корупцією

Експідлеглий Ситника розповів, як директор НАБУ займався корупцією

Директор НАБУ Артем Ситник і вищі посадові особи бюро «зливали» інформацію про заплановані слідчі дії фігурантам розслідувань, що призводило до зриву спецоперацій.

Про це в ефірі телеканалу «НАШ» розповів керівник підрозділу детективів НАБУ у 2016-2020 роках Олександр Карєєв.

«Починаючи з 2017 року я став помічати, що Ситник – неохайний стосовно займаної посади.

Це підтвердилося конкретними фактами – «зливом» інформації про плановані обшуки, негласні слідчі дії в рамках кримінальних проваджень, підіграванням фігурантам кримінальних проваджень, лобіюванням їхніх інтересів, використанням адмінресурсу і свого кумівського оточення, яке займало посади як в керівництві НАБУ, так і в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, з метою протидіяти слідству», – стверджує Олександр Карєєв.

Як приклад колишній керівник підрозділу детективів навів справу Романа Насірова, коли екс-керівнику ДФС НАБУ вручало підозру і затримувало в «Феофанії».

«У березні 2017 року я прийшов у кабінет до Ситника.

Там знаходився керівник управління внутрішнього контролю.

Я повідомив, що у мене є інформація з конфіденційних джерел, що напередодні затримання пана Насірова висока посадова особа НАБУ «злила» інформацію про запланований день затримання Насірова.

Напередодні затримання в ресторанному комплексі «Імперія» службова особа НАБУ зустрілася з колишнім керівником оперативного управління ДФС і в ході цієї зустрічі повідомила про підготовку спецоперації із затримання Насірова.

З цієї причини Насірова затримували не в кабінеті, а в лікарняному ліжку в «Феофанії».

Також я повідомив, що, можливо, цій посадовій особі НАБУ щомісяця передаються 50 тисяч доларів США від співробітників ДФС для забезпечення «кришування» і невтручання НАБУ в корупційні схеми ДФС.

Також я повідомив, що цією посадовою особою НАБУ будується будинок в котеджному комплексі віп класу Riviera Village.

Замість того, щоб відреагувати на інформацію про корупцію, Ситник все розповів цій посадовій особі», – говорить Карєєв.

Екс-підлеглий Ситника стверджує, що директором НАБУ була створена системна корупція, в якій брав участь як сам Ситник, так і посадові особи органів прокуратури.

«Фігуранти розслідування замаху на вчинення рейдерського захоплення агрохолдингу «Агрейн» звернулися до дружини Ситника – Ганни, щоб Ситник посприяв зупинці слідства.

Після цього на боці фігурантів з'явився адвокат Денис Сидоренко, який разом з Ситником працював в адвокатському об'єднанні «Юридичні гарантії».

Після цього детектив мого підрозділу йде вручати повістку одному з керівників органів прокуратури, який теж фігурував у розслідуванні.

У прокуратурі детектива сприйняли як людину Ситника і в ході розмови детектив дізнався, що Ситник надсилав Дениса Сидоренка до цього співробітника прокуратури з метою узгодити план протидії розслідуванню, тому що посадові особи прокуратури також були фігурантами кримінального провадження», – заявив екскерівник підрозділу детективів.

Олександр Карєєв стверджує, що про дані факти повідомляв письмово, що надалі призвело до його звільнення з бюро, а також пропонував Артему Ситнику пройти детектор брехні.

«Я все це документально відображав і направляв в управління внутрішнього контролю і Ситнику.

А 4 жовтня я запропонував Ситнику пройти поліграф по «зливу» інформації.

Ситник не погодився.

Він кілька разів тестував мене на поліграфі, але сам відмовився.

Він його не пройде», – говорить Карєєв.

Саме НАБУ поки не виконало рішення ні в частині відновлення Карєєва на посаді, ні в частині звільнення самого Ситника.

Источник материала
loader
loader