Про це повідомляє урядовий портал.
Так, забороняється діяльність побутових магазинів.
"Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Уряд розширив перелік товарів, які продаватимуть під час локдауну
Водночас продаж інших груп товарів дозволяється лише із здійсненням адресної доставки замовлень.
За словами головного державного санітарного лікара Віктора Ляшка, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусом.
Він зазначив, що під час будь-яких карантинних обмежень існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені наперед, а отже не можуть бути обмеженими.
"До попередніх карантинних обмежень, які застосовував уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо", - повідомив Ляшко.
Читайте також: На прилавках супермаркету "заборонені" до продажу товари загородили від покупців. ФОТОФАКТ
Він зауважив, що все це не є предметами першої необхідності, але їх наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали до цього магазину виключно за іграшкою, одягом, взуттям, посудом тощо, а не за харчовим продуктом.
"Через це збільшувалася мобільність та порушувався принцип карантинних обмежень. До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини", — наголосив Ляшко.
У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах, тоді як, наприклад, у кіосках приймання відвідувачів не передбачається.
"Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками", - додав він.
Очільник МОЗ пояснив, що таке рішення ухвалювалося, оскільки ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні.
А відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на думку міністра, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.
"Уточнюється, що щодо продажу тютюнових виробів в межах торгових площ супермаркетів, то вони не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину зимових канікул, торгівля тютюновими виробами відсутня", - йдеться в повідомленні.
- Нагадаємо, з 8 січня почав діяти посилений карантин, він триватиме до 24 січня.
- Зазначимо, раніше Американська торгова палата закликала Кабінет міністрів переглянути постанову про карантин і обмежувальні заходи з 8 по 24 січня, оскільки вона "обмежує права споживачів" і може навіть призвести до конфліктів в магазинах.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb