«Слуги народу» підготували альтернативний законопроєкт про колабораціонізм: що він передбачає
«Слуги народу» підготували альтернативний законопроєкт про колабораціонізм: що він передбачає

«Слуги народу» підготували альтернативний законопроєкт про колабораціонізм: що він передбачає

«Слуги народу» підготували альтернативний законопроєкт про колабораціонізм: що він передбачає

Нардепи від «Слуги народу» подали до парламенту законопроєкти №5143 та №5144 про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Тексти законопроєктів наразі відсутрні на сайті парламенту, але про їх зміст вже розповів один з співавторів законопрєкту Віталій Безгін

Зокрема, під колабораціонізмом автори проекту закону пропонують вважати:

  • Публічне заперечення збройної агресії РФ і її маріонеткових утворень проти України;
  • публічну підтримку дій РФ і її маріонеткових утворень по окупації української території і співпрацю з ними, невизнання українського суверенітету над Кримом, Донецькою і Луганською областями;
  • добровільну роботу в окупаційних адміністраціях РФ, особливо в "судових" і "правоохоронних" структурах;
  • пропаганду збройної агресії РФ, легітимізацію її дій в навчальних закладах будь-якої форми власності;
  • матеріальну підтримку збройних формувань РФ, будь-яку форму співпраці з ними;
  • організацію або участь в публічних заходах, інформаційну діяльність, спрямовану на підтримку російської окупації і підконтрольних їй маріонеткових утворень, відбілювання їх діяльності.       

Законопроєкт передбачає за такі дії наступні покарання:

  • Заборона займати посади на термін від 10 до 15 років;
  • арешт;
  • конфіскація майна;
  • виправні роботи;
  • позбавлення волі на термін від 10 до 15 років;
  • довічне ув'язнення (якщо дії пособника ворога привели до загибелі людей або інших тяжких наслідків).

Також законопроєкт передбачає заборону на:

  • участь у виборчому процесі (не можуть бути членами виборчкомів, спостерігачами на виборах, довіреними особами кандидатів);
  • доступ до держтаємниці;
  • діяльність політичних партій, громадських організацій, профспілок, що здійснюють колабораціоністську діяльність (після встановлення цього факту судом).

23 лютого у Верховну Раду нардепи Європейської Солідарності подали законопроєкт №5135 про кримінальну відповідальність за колабораціонізм з Росією.

Під колабораціонізмом автори законопроєкту розглядають публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором та/або окупаційною владою, ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою та суб’єктами господарювання, які знаходяться на окупованих територіях, 

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з етеру.

Експерти неодноразово звинувачували канали пулу Козака у розповсюдженні дезінформації та кремлівських наративів, які підривають національну безпеку України.

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів.

Теги по теме
Россия Верховная Рада Новости российская агрессия Слуга народу Инфопространство
Источник материала
loader
loader