Кіноспільнота направила до Мінкульту заперечення щодо претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно
Кіноспільнота направила до Мінкульту заперечення щодо претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно

Кіноспільнота направила до Мінкульту заперечення щодо претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно

Кіноспільнота направила до Мінкульту заперечення щодо претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно
Кіноспільнота направила до Мінкульту заперечення щодо претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно

Звернення до Міністерства культури та інформаційної політики підписали ГО «Українська гільдія режисерів», ГО «Творче об'єднання "Вавілон 13"», ГО «СУК» (Сучасне українське кіно), ГО «Гільдія неігрового кіно», ГО «Докудейз та члени ГО «Спілка кінокритиків України».

Вони проаналізували перелік осіб, що подали документи на відбір до членів Ради з державної підтримки кінематографії, та знайшли невідповідність із вимогами конкурсу.  

Також представники кіноспільноти мають претензі до складу Конкурсної комісії, яка обиратиме членів Ради з держпідтримки кінематографії. 

Нагадаємо, у лютому було сформовано Конкурсну комісію з дев'яти осіб, яка обиратиме Раду з держпідтримки кінематографії. До неї увійшли: Ірина Заря, Ростислав Карандєєв, Марина Кудерчук, Сергій Лавренюк, Олександр Максимчук, В'ячеслав Мієнко, Дарина Трегубова, Руслан Шевчук і Вікторія Ярмощук.

Рада з державної підтримки кінематографії – орган, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року. Рада має складатися з дев’ятьох осіб, які призначаються терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу ради більше як на один строк поспіль. .

Подаємо звернення кінематографістів повністю:

Заперечення щодо претендентів для включення до складу Ради з державної підтримки кінематографії

Вивчивши документи, подані громадськими організаціями щодо їх представників для участі в конкурсі на формування персонального складу Ради з державної підтримки кінематографії, ми виявили певні невідповідності вимогам закону як щодо кандидатів, так і щодо організацій, що їх висунули. 

Порядок утворення Ради з державної підтримки кінематографії передбачає такі вимоги до організацій, які висувають претендентів для включення до складу Ради:

• статутні документи передбачають провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення;

• діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).

Закон України про державну підтримку кінематографії передбачає наступні вимоги до кандидатів для включення до складу конкурсної комісії:

• підтримка від Організації (самовисунення неможливе);

• бездоганна ділова репутація, високі професійні якості, суспільний авторитет;

• не перебуває на державній службі, чи іншій посаді, стосовно якої Законом України "Про запобігання корупції" встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;

• відсутня судимість, не погашена або не знята в установленому законом порядку;

• відсутній конфлікт інтересів відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”

• не притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення;

• досвід роботи не менше трьох років у сфері кінематографії, обіймаючи принаймні одну з таких посад:

1) керівник або заступник керівника юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму;

2) режисер-постановник фільму;

3) продюсер фільму;

4) юрист;

5) економіст (фінансист);

6) кінодраматург;

7) кінознавець.

Маємо заперечення щодо допущення до участі у конкурсі наступних кандидатів:

  1. Бабкін Дмитро Дмитрович, представник ГО «Асоціація стрімерів України «Стрім.Ньюз»»

Заперечення:

1. Статут ГО «Асоціація стрімерів України «Стрім.Ньюз»» не передбачає провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення.

2. Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам Закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Для підтвердження своєї діяльності ГО надала скрін ютюб-канала. На цьому каналі є кілька десятків репортажів з різних подій, більшість відео- це стріми, що стосуються висвітлення виборів та політичних подій, які не є громадськими заходами щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії і не мають жодного відношення до розв’язання проблем кінематографії. 

Опис ютюб-каналу такий: “Streamnews.tv - єдина новинна мережа, для забезпечення інформаційної прозорості та оперативності у висвітленні подій будь-якого формату . Використовуючи медіа ресурс відкритого типу, ми показуємо в онлайн режимі найрізноманітніші події , отримуючи прямі включення в Україні та світі, при цьому покриття стрімерів є необмеженим”

Інша інформація про діяльність ГО, вебсайт в Інтернеті відсутні.

Таким чином, ця ГО не організовувала періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії, не відповідає вимогам закону і не може подавати претендентів.

  1. Горбунов Юрій Миколайович, представник Асоціація «Правовласників та постачальників контенту»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією Асоціація не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Згідно з інформацією, наданою Асоціацією, організація займається діяльністю, пов'язаною зі сприянням розвитку платного телебачення в Україні і не має прямого відношення до кіногалузі. Заходи, які організовує Асоціація, не стосуються розв’язання проблем у сфері кінематографії, в них не беруть участь представники кіноіндустрії. 

Програма конференції DEK, що проводить Асоціація, присвячена електронним комунікаціям, інтернет, телекомунікаційним послугам тощо  http://dek.org.ua/uk/programa-2021/   

Серед адресатів звернень та законодавчих ініціатив Асоціації відсутнє Держкіно, на сайті Асоціації немає жодної інформації про її діяльність у сфері кінематографії в останні 3 роки і взагалі про кінематографію та кіногалузь.

Таким чином, діяльність Асоціації не відповідає вимогам закону щодо права подавати представників для участі в конкурсі.



  1. Зюнькіна Вікторія Вячеславівна, представник ГС «Союз кінотеатрів України»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією ГС «Союз кінотеатрів України» не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати кандидатів для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Згідно вимогам Порядку, організація, що подає кандидата, має протягом останніх трьох років організовувати періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії. В довідці даної ГС вказані заходи за 2020 рік, за 2017-й рік, в той час як у 2018-2019 діяльності не проводился.Таким чином, ГС не відповідає вимогам Порядку щодо впровадження діяльності і не може висувати представників для участі в конкурсі.

  1. Колюбаєв Артем Олексійович, представник ГО «Спільна перемога»

Заперечення:

1. Статут ГО «Спільна перемога» не передбачає провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення, відповідно ГО не може висувати представників для участі в конкурсі.

 

2. Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. В довідці, наданої ГО, зазначена організація флешмобу на підтримку бранців Кремля у 2018 році, що є громадською правозахисною акцією, і не стосується розв'язання проблем кінематографії. Використання імені кінорежисера Олега Сенцова для прив’язки цієї події до фахової діяльності у кіногалузі вважаємо маніпуляцією. Особливо на тлі того, що Олега Сенцова було висунуто до Комісії з відбору членів Ради, але не було затверджено до її складу.

За 2019 та 2020 роки в довідці про діяльність ГО “Спільна перемога” вказано “сприяння розробці” серіалу та документальних фільмів, які проводили комерційні компанії-кіновиробники ТОВ “Спільна перемога продакшн”, ТОВ “Мейнстрім пікчерз” та ТОВ “Самміт фільм”, співвласником яких є Артем Колюбаєв. 

Допомога групі пов’язаних комерційних організацій не відповідає критерію “організовувати громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціювати публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо”. Таким чином, ГО “Спільна перемога” не проводила діяльності відповідно з вимогами Порядку.

3. Наявний конфлікт інтересів у претендента. Претендент є продюсером 6 фільмів, що зараз перебувають у виробництві та створюються за підтримки Державного агентства України з питань.

https://lb.ua/culture/2020/07/08/461444_mi_dilili_apelsin_yak_kinoshniki.html



5. Коробіна Світлана Віталіївна, представник ГО «Міжнародна асоціація розвитку і підтримки української культури»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. В довідці про діяльність ГО надана інформація про організацію фестивалю молодого кіно "МІСТ" у 2020 році, та Конкурс короткометражних фільмів «Одного разу в Одесі», проведений у 2019 році. При цьому, сторінка ГО у фейсбуці створена у 2020 році, і інформації про цей захід там не міститься, так само і на сторінці конкурсу дана ГО не зазначена організатором цього заходу і взагалі не згадується.

У 2018 р діяльності, що відповідала б вимогам Порядку, ГО не вело. Проєкт “Джерело”, зазначений у довідці, вказано без дати і він не стосується кінематографії.

Таким чином, діяльність ГО не відповідає критерію Порядку: “діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).”

6. Любченко Олена Михайлівна, представник ГО «Об’єднання захисників надбань та відродження українського кіномистецтва»

Заперечення:

Згідно з наданою до МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам Закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Згідно з наданою ГО довідкою, ГО не виступала організатором заходів, які б  відповідали вимогам Порядку. В довідці вказані приватні публікації осіб, що є членами ГО, за 2015-2017 роки, а не офіційні листи за печаткою та підписом ГО. Крім того, публікація не є організацією громадського заходу.



7. Макухін Олексій Олександрович, представник ГО "Український кіноінститут"

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Згідно з довідкою, наданою ГО щодо її діяльності, у 2020 році ГО не організовувала заходів, і таким чином, її діяльність не відповідає критерію Порядку: “діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).” Пояснення що причиною не ведення діяльності у 2020 році є пандемія вважаємо безпідставним, оскільки протягом 2020-го року було організовано безліч заходів у сфері кіноіндустрії та інших сферах, що проводяться з дотриманням карантинних норм або онлайн.




8. Недбаєв Олександр Миколайович, представник ГО «Міжнародна асоціація розвитку і підтримки української культури»

Заперечення:

Згідно з наданою до МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам Закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. В довідці про діяльність ГО надана інформація про організацію фестивалю молодого кіно "МІСТ" у 2020 році та Конкурс короткометражних фільмів «Одного разу в Одесі», проведений у 2019 році. При цьому, сторінка ГО у фейсбуці створена у 2020 році, інформації про цей захід там не міститься, так само і на сторінці конкурсу дана ГО не зазначена організатором цього заходу і взагалі не згадується.

У 2018 р діяльності, що відповідала б вимогам Порядку, ГО не вело. Проєкт “Джерело”, зазначений у довідці без дати проведення, не стосується кінематографії.

Таким чином, діяльність ГО не відповідає критерію Порядку: “діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).”



9. Толмачова Поліна Тарасівна, представник Асоціація «Українська кіно-асоціація»

Заперечення:

У претендента відсутній досвід роботи, який відповідав би вимогам закону.

У заяві Асоціації вказано, що претендентка посідала керівні посади в сфері кінематографії. 

Згідно з вимогами Закону, претендент повинен мати “досвід роботи не менше трьох років у сфері кінематографії, обіймаючи принаймні одну з таких посад: 1) керівник або заступник керівника юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму”.

Згідно з трудовою книжкою претендентки, вона не обіймала посаду заступника або керівника відповідної юрособи протягом трьох років, як того вимагає закон. 

У заяві претендентка вказала, що обіймала на протязі 3 років посаду директора з маркетингу та PR, проте згідно з даними трудової книжки таку посаду вона обіймала лише протягом одного року. Крім того, це посада керівника напрямку, а не керівника організації.

Згідно з наданою МКІП посадовою інструкцією на посаді керівника стратегічного підрозділу іншого підприємства  претендентка була підпорядкована Директору зі стратегічного розвитку, а не Директору товариства. Тобто така посада не відповідає посаді заступника керівника підприємства.

Таким чином, у претендентки немає досвіду роботи, що відповідає вимогам Закону.

10. Тритенко Олексій Олександрович, представник ГО «Кінофестиваль «Корона Карпат»»

Заперечення:

У претендента відсутній досвід роботи, який відповідав би вимогам закону.

Обґрунтування. У заяві ГО зазначає, що претендент має 3 роки досвіду роботи режисером. Проте, згідно з резюме та трудовою книжкою,  претендент є актором. У 2016 р., продовжуючи працювати актором у Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра, претендент зняв один короткометражний фільм як режисер. Це не відповідає вимозі щодо 3 років діяльності на посаді режисера.

11. Чиханцов Микола Анатолійович, представник ГО «Айдами»

Заперечення:

У претендента відсутній досвід роботи, який відповідав би вимогам закону.

Обґрунтування. У заяві ГО зазначає, що претендент має 3 роки досвіду роботи у сфері кінематографії на посаді керівника Адвокатського об’єднання “АРОУ”. 

Згідно з вимогами Закону, претендент повинен мати досвід роботи не менше трьох років у сфері кінематографії, обіймаючи принаймні одну з таких посад: 1) керівник або заступник керівника юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму.

АО “Ароу” не веде такої діяльності, не має такого КВЕД, не внесена в реєстр кіновиробників або розповсюджувачів фільмів Держкіно, тобто керування цією організацією не відповідає критерію Закону.

Крім того, претендент, згідно з наданою ГО інформацією, резюме та трудовою книжкою, не має особистого досвіду роботи юристом в компаніях, що проводять діяльність у сфері кінематографії. Виходячи з інформації на сайті, АО “Адвокатське та ріелторське об'єднання України” не спеціалізується на юридичній діяльності у сфері кінематографії, жодної інформації про це на сайті немає. 

Таким чином, досвід претендента не відповідає вимогам Закону.

12. Шкробот Олена Вікторівна, представник Асоціація «Правовласників та постачальників контенту»

Заперечення:

Згідно з наданою до МКІП інформації, Асоціація не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсі на членство в Раді.

Обґрунтування. Згідно з інформацією, наданою Асоціацією, організація займається діяльністю, пов'язаною з сприянням розвитку платного супутникового телебачення в Україні. Заходи, які організовує дана Асоціація, не стосуються розв’язання проблем проблем у сфері кінематографії, в них не беруть участь представники кіноіндустрії. 

Програма конференції DEK, що проводить Асоціація, присвячена електронним комунікаціям, інтернет, телекомунікаційним послугам тощо  http://dek.org.ua/uk/programa-2021/

Серед адресатів звернень Асоціації відсутнє Держкіно, на сайті Асоціації немає жодної інформації про її діяльність у сфері кінематографії в останні 3 роки, і взагалі про кінематографію.

Таким чином, діяльність Асоціації не відповідає вимогам закону, і Асоціація не може подавати представників для участі в конкурсі.

Сама кандидатка керувала продакшном, який виробляє телевізійний контент, ні в поданих документах, ні в мережі інтернет згадок про її діяльність у сфері кінематографії не було виявлено. 





ЩОДО КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

Крім того, ми зауважили, що при формуванні складу комісії по відбору членів Ради, дані щодо діяльності громадських організацій, що їх висунули, не були перевірені належним чином.

Повідомляємо про це і просимо перевірити інформацію та за необхідності переглянути наказ про затвердження складу комісії.

Також хочемо звернути увагу на конфлікт інтересів, що мають деякі члени комісії щодо певних кандидатів та врахувати його при голосуванні.

Вимоги до організацій, які висувають кандидатів для включення до конкурсної комісії:

  1. статутні документи передбачають провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення;

  2. діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).

 

  1. Член комісії Заря Ірина Миколаївна, Генеральний продюсер ТОВ «Українська Продакшн Студія», президент компанії «Планета Кіно», мережі кінотеатрів «Оскар», представник від Асоціації «Індустріальний телевізійний комітет»

Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Добровольска Вікторія (разом працюють в кінотеатральній мережі “Оскар”)



  1. Лавренюк Сергій Віталійович, Генеральний продюсер ТОВ «Солар медіа інтнртейнмент», представник від ГС «Асоціація кіноіндустрії України»

Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Бесхмельниціна Ольга Миколаївна

(член комісії та кандидат подані від однієї ГО), Новікова Маріанна Георгіївна

(член комісії та кандидат подані від однієї ГО)

  1. Максимчук Олександр Юрійович, Представник ГО «Міжнародна асоціація розвитку і підтримки української культури»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсній комісії.

Обґрунтування. В довідці про діяльність ГО надана інформація про організацію фестивалю молодого кіно "МІСТ" у 2020 році, та Конкурс короткометражних фільмів «Одного разу в Одесі», проведений у 2019 році. При цьому, сторінка ГО у фейсбуці створена у 2020 році, і інформації про цей захід та мне міститься, так само і на сторінці конкурсу дана ГО не зазначена  організатором цього заходу і взагалі не згадується.

У 2018 р діяльності, що відповідала б вимогам Порядку, Го не вело. Проєкт “Джерело”, зазначений у довідці, який, втім, немає дати і не стосується кінематографії.

Таким чином, діяльність ГО не відповідає критерію Порядку: “діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).”

Кандидат є помічником народного депутата Павла Сушка, голови профільного підкомітету ВР у сфері кінематографу та реклами, за активної участі котрого відбуваються наради Держкіно та засідання Ради з державної підтримки кінематографії, що несе загрозу конфлікту інтересів при виконанні функцій члена Ради, який має бути незалежним від політичних та інших впливів. Комітет бере участь у підготовці проекту бюджету зокрема в частині фінансування Держкіно та Ради з підтримки кінематографії.



Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Недбаєв Олександр Миколайович (1. член комісії та кандидат є партнерами та разом продюсують 2 фільми; 2. член комісії та кандидат подані від однієї ГО) та Коробіна Світлана Віталіївна (член комісії та кандидат подані від однієї ГО)

  1. Мієнко В'ячеслав Костянтинович, Директор ГС «Ініціатива чисте небо», член Наглядової ради ПрАТ «Одеська кіностудія», представник від Асоціації «Правовласників та постачальників контенту»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією Асоціацією не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсній комісії.

Обґрунтування. Згідно з інформацією, наданою Асоціацією, організація займається діяльністю, пов'язаною зі сприянням розвитку платного телебачення в Україні і не має прямого відношення до кіногалузі. Заходи, які організовує дана Асоціація, не стосуються розв’язання проблем проблем у сфері кінематографії, в них не беруть участь представники кіноіндустрії. 

Програма конференції DEK, що проводить Асоціація, присвячена електронних комунікаціям, інтернет, телекомунікаційним послугам тощо  http://dek.org.ua/uk/programa-2021/

Серед адресатів звернень та законодавчих ініціатив Асоціації відсутнє Держкіно, на сайті Асоціації немає жодної інформації про її діяльність у сфері кінематографії в останні 3 роки, і взагалі про кінематографію та кіногалузь.

Таким чином, діяльність Асоціації не відповідає вимогам закону, і Асоціація не може подавати представників для участі в конкурсній комісії.



Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради:  Шкробот Олена Вікторівна (член комісії та кандидат подані від однієї ГО) та Горбунов Юрій Миколайович (член комісії та кандидат подані від однієї ГО)



  1. Трегубова Дарина Вікторівна, Представник від ГО «Спільна перемога»

Заперечення:

1. Статут ГО «Спільна перемога» не передбачає провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення, відповідно ГО не може висувати представників для участі в конкурсній комісії.

 

2. Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсній комісії.

Обґрунтування. В довідці, наданій ГО, зазначена організація флешмобу на підтримку бранців Кремля у 2018 році, що є громадською правозахисною акцією, і не стосується розв'язання проблем кінематографії. Використання імені кінорежисера Олега Сенцова для привязки цієї події до фахової діяльності у кіногалузі вважаємо маніпуляцією. Особливо на тлі того, що Олега Сенцова було висунуто до комісії з відбору членів Ради, але не було затверджено до її складу.

За 2019 та 2020 роки в довідці про діяльність ГО Спільна перемога вказано “сприяння розробці” серіалу та документальних фільмів, які проводили комерційні компанії-кіновиробники ТОВ “Спільна перемога продакшн”, ТОВ “Мейнстрім пікчерз” та ТОВ “Самміт фільм”, співвласником яких є Артем Колюбаєв. 

Допомога групі пов’язаних комерційних організацій не відповідає критерію “організовувати громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціювати публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо”. Таким чином, ГО “Спільна перемога” не проводила діяльності відповідно з вимогами Порядку.



Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Колюбаєв Артем Олексійович (член комісії та кандидат подані від однієї ГО)



  1. Шевчук Руслан Борисович, Директор з правових питань ТОВ «Старлайт медіа», представник від ГО «Міжнародна асоціація розвитку і підтримки української культури»

Заперечення:

Згідно з наданою МКІП інформацією ГО не проводила відповідної вимогам закону діяльності в останні 3 роки, відповідно, вона не має права подавати представників для участі в конкурсній комісії.

Обґрунтування. В довідці про діяльність ГО надана інформація про організацію фестивалю молодого кіно "МІСТ" у 2020 році, та Конкурс короткометражних фільмів «Одного разу в Одесі», проведений у 2019 році. При цьому, сторінка ГО у фейсбуці створена у 2020 році, і інформації про цей захід та мне міститься, так само і на сторінці конкурсу дана ГО не зазначена організатором цього заходу і взагалі не згадується.

У 2018 р діяльності, що відповідала б вимогам Порядку, Го не вело. Проєкт “Джерело”, зазначений у довідці, який, втім, немає дати і не стосується кінематографії.

Таким чином, діяльність ГО не відповідає критерію Порядку: “ діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).”

Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Недбаєв Олександр Миколайович (член комісії та кандидат подані від однієї ГО), Коробіна Світлана Віталіївна (член комісії та кандидат подані від однієї ГО)



  1. Ярмощук Вікторія Володимирівна, Директор ТОВ «Фільм Ю Ей Менеджмент та Інвестментс», представник від Асоціації «Українська кіно-асоціація»

Конфлікт інтересів з кандидатами в члени Ради: Толмачова Поліна Тарасівна (член комісії та кандидат подані від однієї ГО), Юрій Горбунов (працює в однієї компанії з членом комісії - продюсером в Фільм.юа)




Таким чином, до комісії увійшли 4 представники ГО, які не провадять діяльність, що відповідала б вимогам закону, проте проігноровані кандидати від широко відомих авторитетних громадських організацій як Національна спілка кінематографістів України, ГО "Українська кіноакадемія", ДП "Нацiональний центр Олександра Довженка", ГО "Творче об'єднання "Вавілон 13", ГО «Докудейз»,  тощо.

Наполягаємо на перегляді складу конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії, приведення її складу до вимог законодавства та на вилученні з переліку на включення до складу Ради з підтримки кінематографії претендентів, документи котрих не відповідають вимогам закону та/або містять потенційну загрозу або реальний конфлікт інтересів.






ГО “Українська гільдія режисерів”

ГО  "Творче об'єднання "Вавілон 13"

ГО “СУК” (Сучасне українське кіно)

ГО “Гільдія неігрового кіно” (без печатки)

ГО “Докудейз” 

Іван Козленко, гендиректор Національного центру Олександра Довженка

Олександр Гусєв, ГО "Спілка кінокритиків України"

Сергій Ксаверов, ГО "Спілка кінокритиків України"

Аксінья Куріна, ГО "Спілка кінокритиків України"

Людмила Новікова, ГО "Спілка кінокритиків України"

Дарія Бадьйор, ГО "Спілка кінокритиків України"

Дмитро Сидоренко, ГО "Спілка кінокритиків України"

Альона Пензій, ГО "Спілка кінокритиків України"

Катерина Сліпченко, ГО "Спілка кінокритиків України"

Олег Батурин, ГО "Спілка кінокритиків України"

Оксана Волошенюк, ГО "Спілка кінокритиків України"



Теги по теме
Новости Производство
Источник материала
loader
loader