КИЇВ. 1 липня. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції направило припис голові наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд з вимогою припинити контракт з головою правління компанії Юрієм Вітренком як незаконний. Копію припису розміщено на сайті НАЗК, передає УНН.
Цитата:
"1 липня НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд. У приписі НАЗК вимагає припинити контракт № 1 з головою правління НАК “Нафтогаз України” як незаконний на підставі ч. 2 ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції”, - повідомили у НАЗК.
Деталі
Припис, як зазначається, був складений після ознайомлення НАЗК із поясненнями, наданими Кабміном до Окружного адміністративного суду міста Києва. У поясненнях КМУ вказав, що для припинення контракту необхідне рішення наглядової ради товариства.
Що було раніше
14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабінету міністрів припис про усунення порушень антикорупційного законодавства, відповідно до якого розпорядження уряду про призначення голови правління Нафтогазу Юрія Вітренка і контракт з ним мають бути скасовані як незаконні.
Пізніше Прем'єр Денис Шмигаль оскаржив в ОАСК припис, винесений йому НАЗК.
18 червня стало відомо, що ОАСК постановив зупинити дію припису НАЗК до Кабміну з вимогою звільнити Юрія Вітренка з посади голови правління Нафтогазу.
Також, після припису голови НАЗК про незаконність призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України", голова наглядової ради НАК Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення Вітренка.
Доповнення
Уряд 28 квітня розпустив наглядову раду та звільнив Андрія Коболєва та ухвалив рішення про призначення з 29 квітня на один рік в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України". У НАК заявили, що таке рішення - юридична маніпуляція. У Кабміні сказали, що "дотрималися процедури".
29 квітня на ротації у верхівці Нафтогазу відреагували у ЄС, США, посли G7, висловлюючи занепокоєння.
30 квітня п'ять з шести членів наглядової ради Нафтогазу подали у відставку. Так, членів наглядової ради Нафтогазу Кабмін розпорядженням №370-р звільнив 28 квітня, але відразу ж обрав знову, але з 30 квітня.
13 травня на зустрічі з наглядовою радою НАК "Нафтогаз України" за участю урядовців усій наглядовій раді запропонували залишитися - під гарантії збереження конструктивного діалогу з новим головою правління НАК. Заміну Юрію Вітренку, з яким вже уклали контракт, повідомили в ОП, нібито почнуть шукати за пів року на прозорому конкурсі.
19 травня Кабмін затвердив п'ятьох членів наглядової ради Нафтогазу.