20 мая, понедельник
Жан Беленюк зі "Слуги народу" приніс Україні перше золото на Олімпіаді і станцював гопак

Український чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк завоював першість на Олімпійських іграх-2020 в Токіо.

Про це повідомляють на сторінці НОК України та олімпійська команда у Facebook.

У фіналі турніру у ваговій категорії до 87 кілограмів український борець зустрівся із спортсменом із  Угорщини Віктором Льорінцом. Жан Беленюк переміг з рахунком 5:1 і здобув золото Ігор в Токіо.

Зазначимо, що Жан Беленюк уже зустрічався в поєдинку з угорським борцем у фіналі за світову першість у 2019-му. Тоді Льорінц теж поступився українцю.

Жан Беленюк. Фото: НОК України та олімпійська команда

Зазначимо, що це вже другі Олімпійські Ігри для Жана Беленюка і друга медаль. У 2016-му український борець в Ріо завоював срібну медаль у ваговій категорії до 85 кілограмів. Тоді Беленюк поступився росіянину Давіту Чакветадзе.

Після поєдинку Жан Беленюк поділився своїми емоціями. Він подякував своєму тренерові Володимиру Шацьких за те, що він продовжував вірити у нього.

З перемогою Жана Беленюка та його наставника привітав також голова Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Жан Беленюк. Фото: Facebook/zhanbeleniuk

Зазначимо, що станом на сьогодні в активі української олімпійської збірної вже 9 медалей з Ігор в Токіо. Серед них одне золото Жана Беленюка. Срібні медалі завоювали плавець Михайло Романчук та борець греко-римського стилю (до 67 кг) Парвіз Насібов.

Бронзу для України здобули Михайло Романчук (плавання), Дар’я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування), Олена Костевич та Олег Омельчук (командна стрільба), Еліна Світоліна (теніс) та Алла Черкасова (вільна боротьба).

Нагадаємо, що український дзюдоїст важко травмував свого суперника.

Раніше повідомлялося, що тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися до фіналу олімпійського турніру.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.