У США випробовують вакцину від найнебезпечнішого різновиду раку грудей
У США випробовують вакцину від найнебезпечнішого різновиду раку грудей

У США випробовують вакцину від найнебезпечнішого різновиду раку грудей

Саме цю форму раку грудей найчастіше діагностують у молодих жінок до 40 років \ фото ua.depositphotos.com

Американська клініка в Клівленді, штат Огайо, оголосила про початок безпрецедентних клінічних випробувань препарату, спрямованого на запобігання розвитку тричі негативного раку молочної залози (ТНРМЗ) - найагресивнішого різновиду цього онкологічного захворювання, який найгірше піддається лікуванню.

За статистикою, саме цю форму раку грудей найчастіше діагностують у молодих жінок, у віці до 40 років, а також у людей з вродженою генетичною мутацією, яка значно підвищує ризик розвитку цього захворювання (BRCA1).

Серед пацієнток, які страждають на рак молочної залози, на цей різновид припадає в середньому кожен шостий-сьомий випадок. Близько чверті хворих гинуть протягом п'яти років після постановки діагнозу ТНРМЗ.

Саме таку мутацію успадкувала від своїх предків по материнській лінії актриса Анджеліна Джолі. Дізнавшись про те, що ймовірність розвитку цього різновиду раку становить у неї 87%, кінозірка прийняла рішення видалити обидві молочні залози в профілактичних цілях. Після операції ризик захворіти впав до менш ніж 5%.

Розробити вакцину, яка б запобігала або хоча б істотно знижувала ризик розвитку тричі негативного раку молочної залози, вже не один рік намагаються відразу кілька наукових колективів. Однак до теперішнього часу випробування потенційних препаратів обмежувалися лабораторними дослідженнями і дослідами на тваринах.

На цьому тижні було оголошено, що американський регулятор FDA (управління з нагляду за продуктами харчування та лікарськими препаратами) затвердив заявку клівлендської клініки на проведення клінічних випробувань вакцини за участю людей.

Дія препарату, який вводиться у вигляді трьох ін'єкцій, з двотижневою перервою між ними, заснована на пошуку в організмі специфічного білка альфа-лактальбуміну. У нормі він виробляється тільки у матерів, в період годування груддю. В інший час присутність цього протеїну в крові вказує на наявність потенційної пухлини і, виявивши цей білок, вакцина подає сигнал імунній системі.

Поки що препарат будуть випробовувати тільки на добровольцях, у яких ТНРМЗ був діагностований на ранній стадії і вилікуваний за допомогою традиційної терапії, проте з високою ймовірністю того, що хвороба повернеться. Наступним кроком стане випробування вакцини на здорових волонтерах з групи ризику - в тому числі і жінок зі спадковою мутацією гена BRCA1, передає Бі-бі-сі.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Зверніть увагу: онкологи назвали чотири ознаки раку яєчників у жінок
  • У Британії стартують масштабні тестування на рак за зразком крові
  • Іспанія готується виробляти власну вакцину від COVID-19

Автор: Ірина Погоріла

Теги по теме
Вакцина
Источник материала
loader
loader