У складі співзасновників компанії «Вільні медіа», яка купила Прямий і 5 канал, є юридичні особи самих Прямого та 5 каналу (які належать Порошенку), а також низка політиків і медійників. Інформація про це є у державному реєстрі.
По 9% у ТОВ «Вільні медіа» мають ведучі 5 каналу Лариса Губіна і Яна Конотоп, шефредактор каналу Володимир Мжельський, народні депутатки від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко та Вікторія Сюмар, народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв, прессекретар Петра Порошенка Святослав Цеголко, народна депутатка від «Європейської солідарності» та колишня прессекретарка Петра Порошенка Ірина Фріз, журналістка Прямого каналу Світлана Глуховська та колишній народний депутат від Блоку Петра Порошенка Дмитро Жданов, який також був помічником Порошенка.
По 5% належить ТОВ «Телеканал Прямий» та підприємство з іноземними інвестиціями у формі ТОВ «Телерадіокомпанія НБМ» (одна з компаній — власників ліцензії 5 каналу). Згідно з реєстром, кінцевим бенефіціарним власником і першої, і другої є Петро Порошенко.
«Вільні медіа» створили «медійники, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами». Причиною створення медіахолдингу був названий антиолігархічний закон, підписаний 5 листопада президентом Володимиром Зеленським.
Відповідно до вимог антикорупційного законодавства, нардепи передали свої акції в управління трудовим колективам мовників, які і стали «найбільшим акціонером».
Фінансових подробиць угоди немає, зважаючи на дані Єдиного державного реєстру, розмір статутного капіталу медіагрупи складає 10 000,00 гривень. «Вільні медіа» повідомили, що придбання каналів було здійснено за ринковою ціною.
Нові власники «Вільних медіа» найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання в редакційну політику. Документ «прямо передбачає заборону Петру Порошенку будь-яким чином впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль щодо "Вільних медіа"».
Фото з фейсбук-сторінки Петра Порошенка