У понеділок, 7 листопада, стало відомо про те, що глава УГКЦ Святослав Шевчук під час зустрічі з Папою Римським Франциском передав йому фрагмент російської міни, яка в березні знищила фасад храму у Київській області.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці Української Греко-Католицької Церкви.
Папа Франциск, у свою чергу, висловив свою близькість із багатостраждальним українським народом та запевнив, що знаходиться поруч у молитві та конкретних діях.
– Війна в Україні є виразно колоніальною і пропозиції миру, котрі надходять до нас з Росії, – це ніщо інше, як пацифікація колонії.
За ними стоїть заперечення права на існування українського народу, його історії, культури і, зокрема, Церкви.
Вони несуть у собі заперечення самого права на існування Української держави, визнаної міжнародною спільнотою з її суверенітетом і територіальною цілісністю.
У російських пропозиціях миру поки що відсутня будь-яка предметність для діалогу, – сказав Глава УГКЦ.
Шевчук розповів Папі Римському про те, як відбувається служіння УГКЦ в умовах війни, а також передав йому символічний подарунок – фрагмент російської міни, яка в березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені.
– Це символічний подарунок не лише тому, що це фрагмент російської міни, котра знищила наш храм у місті-мученику Ірпені, але також тому, що подібні фрагменти російських мін, бомб і ракет ми щоденно витягуємо з тіл військових, цивільних і навіть невинних дітей.
Вони є видимими знаками тотального знищення та смерті, які Росія несе на українську землю, – зазначив Шевчук.
Папа Франциск нещодавно заявив, що вражений тою жорстокістю, з якою окупанти воюють в Україні, бо ця риса “не притаманна російському народові”.
– Мене вражає – і тому я вживаю слово “багатостраждальна” – ця жорстокість, яка не властива російському народу, можливо… тому що російський народ – це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду… Я волію думати так, тому що маю велику повагу до російського народу, до російського гуманізму, – сказав тоді понтифік.
На ці слова вже відреагувала посол України у США Оксана Маркарова.
Вона зазначила, що Папа Римський, певно, “якось розсіяно читав Достоєвського”.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що російські солдати – представники народу РФ.
До цього він закликав російського диктатора Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського знайти вихід з війни.
Чтобы закончилась эта война: Папа Римский призвал верующих молиться за Украину.