Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху»
Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху»

Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху»

Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 1
Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 2
«Ліга сміху» повністю перейшла на українську мову, відкинула пострадянські жарти та «за*балася підбирати формулювання».
Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 3
Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 4

Мало які речі відрізняються між собою настільки сильно, як остання гра «Ліги сміху» перед повномасштабною війною та перша гра нового, воєнного сезону. Запис від 23 лютого, де три команди з чотирьох співають російською, а одна з тренерок — сертифікована росіянка Тетяна Лазарєва, за рік перетворився на програму, де навіть Наталя Могилевська розмовляє українською, а весь зал синхронно викрикує: «Смерть ворогам!» 

У грудні 2022 року «Ліга сміху» виглядає як справді народна™ гра. Як і вся Україна, команди з різних міст більше не так змагаються між собою, як висміюють єдиного ворога. Як і вся Україна, «Ліга сміху» живе й дихає війною. І тут доречно провести ще одну паралель, цього разу з біологічним батьком «Ліги» — «Клубом веселих та кмітливих». Настільки державним™ російським змаганням, що в ньому зараз через цензуру взагалі не згадують війну. 

Дух часу у проєкті «1+1» помітний майже в усьому. Один із ведучих, комік Віктор Розовий, цей рік провів в «Азові», й на сцені він теж у військовій формі. Євгена Кошового, іншого ведучого, додаткового оголошують волонтером. Насправді, абсолютно про всіх учасників вечора — журі та команди — «Ліга сміху» згадувала щось пов’язане з армією чи волонтерством. 

На жаль, тонкий баланс із піаром при цьому вдавалося витримувати не завжди. Як на безпрограшному дитячому конкурсі, було дуже помітно, коли когось хвалили щиро, а хтось отримував грамоту «міс чи містер посмішка». Про Гаріка Корогодського і Машу Єфросиніну, наприклад, згадували, що вони очолюють благодійні фонди. А про Наталю Могилевську — що вона «співає для українців в укриттях та військових частинах». Імовірно, автори таким чином хотіли продемонструвати, що всі українці якось залучені до спротиву. Але на ділі це виглядало як спроба нікого не образити, чи точніше, — не нашкодити іміджу одних учасників на фоні інших. Однозначно корисними згадками про благодійність були заклики до глядачів приєднуватися до «Ліги допомоги». 

Тим часом найпомітнішою зміною самого змагання у воєнному сезоні був, власне, його формат. По-перше, скорочення кількості ігор: всього три відбіркових і фінал. По-друге, підхід до гумору. «У воєнний час ми заєбалися підбирати формулювання», — попередив на початку шоу Віктор Розовий. Якщо вам цікаво, то всього за перші шість хвилин ведучі тричі матюкалися зі сцени, але це тільки якщо досі вважати вислови про Путіна і російський корабель лайливими. 

Такий вступ, разом зі спільним виконанням пісні «Ой, у лузі червона калина», задали тон усьому випуску. На чотири команди було всього три номери не про війну. І то були  одні з найгірших номерів вечора :) 

Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 5

Космодесант на заставці «Ветеранів космічних військ» особливо актуальний. «Спали єретика. Вбий мутанта. Очисть від нечестивого»   

У першому воєнному епізоді «Ліга сміху» відігралася за всі пропущені місяці бойових дій. Тут висміяли відеорозмови Фейгіна й Арестовича, показали пса Патрона на злучці, згадали фермерів із танками, розкритикували сповіщення ДСНС, порівняли родичів із Росії (в Камчатці «йдуть нахєр на 9 годин раніше») та доволі буквально зіграли на Лукашенкові. Найкращим лаконічним жартом вечора була історія про чоловіка, який покинув фонд Притули, та став безПритульним. 

Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 6

 На Лукашенка готується напад

Другим із двох конкурсів стали музичні імпровізації, коли учасники повинні були продовжити пісню Світлани Тарабарової. «Літай, літай, як на крилах…» —  почала співачка. «… Підірвався на міні Кадиров», —  закінчили однозначні переможці цієї частини з «Ветеранів космічних військ». 

До речі, про пісні. Під час повномасштабної війни грубі жарти традиційно супроводжувала щемлива музика. І, бачить бог, один рядок із виступу об’єднання «Хмельницький-Вінниця» не можна без попередження співати в гумористичній програмі: «Ми будем мовчати лише о дев’ятій *пауза* А потім будемо бити окупантів проклятих». 

Кхм, так от, політика. Ні для кого не секрет, що «Ліга сміху» — це проєкт «95 кварталу». Також «1+1» рекламує це своє шоу в ефірі «Єдиних новин» — спільного марафону, який також ретранслюють усі найбільші конкуренти каналу. Не дуже джентльменський підхід до охоплення аудиторії. З іншого боку, добре, що рекламу «Ліги сміху» не транслює принаймні Прямий. Місцеві глядачі могли б і не пережити фінальну пісню від команди «Вінницькі», де козацький рід від Володимира Великого доходить аж до Володимира Зеленського. Оминувши одного дуже конкретного «гетьмана», проте згадавши Віталія Кличка в амплуа боксера. 

Воєнна, лаконічна, українська. Новий сезон «Ліги сміху» - Фото 7

 Гумор поза політикою

Ще краще, ніж воєнний «Вечірній квартал», «Ліга сміху» — це чудовий барометр українського суспільства та шоубізнесу. На відміну від гри 23 лютого, ніхто більше не ностальгує за СРСР, не тягне в ефір «хороших росіян» і Навального. Стало менше жартів на пострадянські теми на кшталт алкоголю та сварливої тещі. Крім того, я вже згадував, що всі раптом змогли розмовляти українською? Обірвавши останні зв’язки з Росією, програма стала кращою. 

Під час війни це шоу перетворилося на справжній «Легіон сміху» і його варто дивитися. 

Источник материала
loader
loader