Новий Ізраїль? Який статус надасть Україні НАТОСюжет
Новий Ізраїль? Який статус надасть Україні НАТОСюжет

Новий Ізраїль? Який статус надасть Україні НАТОСюжет


До вступу до НАТО країни Заходу можуть запропонувати Україні модель безпеки на зразок тієї, яку має Ізраїль.

Розмови навколо прийняття України до НАТО та формату співпраці з альянсом активізувалися напередодні саміту союзу у Вільнюсі. У The Wall Street Journal пишуть, що НАТО готове запропонувати Україні модель безпеки на зразок тієї, яку має Ізраїль. Вона полегшить передачу Києву зброї, передових технологій та буде кроком на шляху до членства в альянсі.
 
Гарантії безпеки
 
Співрозмовники WSJ сказали, що сторони договору про гарантії безпеки включатимуть США, Велику Британію, Німеччину та Францію. Високопосадовці в кількох європейських столицях, зокрема в Парижі та Берліні, заявили, що “загалом згодні з планом”.
 
Західні чиновники сказали газеті, що угода з Україною за ізраїльським зразком може змінити перебіг нинішньої війни, яку розв’язала Росія, а сам документ буде пов’язаний із процесом просування Києва до майбутнього членства в Альянсі, “не зробивши його частиною конфлікту”.
 
Очікується, що угоду про безпеку, засновану на пропозиції, відомій як Київський безпековий договір, підпишуть після липневого саміту НАТО у Вільнюсі, де має взяти участь і президент України Володимир Зеленський, заявили WSJ чиновники, знайомі з переговорами.
 
Як це працює
 
Ізраїль не входить до НАТО, і члени альянсу, зокрема США, не зобов’язані у разі війни приходити на допомогу країні. Наразі допомога Вашингтона Ізраїлю регламентується угодами на десять років, останнє з яких зобов’язує США надати військову допомогу у розмірі 38 мільярдів доларів у період із 2019 по 2028 рік.
 
Хто проти
 
А от канцлер Німеччини Олаф Шольц прямо заявив, що Україна не приєднається до НАТО у найближчому майбутньому. Главу уряду ФРН запитали, чи теоретично підтримав би він членство України в НАТО після закінчення війни.
У 2008 році на саміті в Бухаресті НАТО прийняло “рішення, які сформулювали довгострокову перспективу”, відповів Шольц.
Всім ясно, продовжив канцлер ФРН, що “в найближчому майбутньому цього не станеться”. У тому числі й тому, що “критерії НАТО включають цілу низку умов, які Україна наразі не може виконати”, додав Шольц.
 
Позиція влади
 
Раніше Зеленський заявив, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які б могли замінити членство в НАТО.
 
“Я хотів би сказати та передати всім нашим партнерам, які постійно шукають компроміси для України на шляху до НАТО, що і в цьому питанні Україна буде безкомпромісною”, – сказав він.



Теги по теме
Израиль
Источник материала
loader
loader