Буде напрацьована низка заходів, які унеможливлюватимуть виникнення подібних криз у майбутньому, зазначили в ОП.
Президент Володимир Зеленський після розмови з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн провів тривалу нараду з членами Кабінету міністрів та командою Офісу президента, присвячену зняттю тимчасових обмежень Євросоюзу для українського аграрного експорту. Про це напередодні увечері пресслужба глави держави.
У нараді прийняли прем’єр-міністр Денис Шмигаль, перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, міністр агрополітики Микола Сольський, заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, а також заступники керівника ОП Ігор Жовква та Ростислав Шурма.
“Учасники наради домовилися протягом найближчого часу напрацювати низку ефективних заходів, які унеможливлюватимуть виникнення подібних криз у майбутньому й захистять принципи вільної конкуренції у Європі”, – йдеться у повідомленні.
Вказано, що наша держава як майбутній член Євросоюзу спільно з європейськими партнерами вже зараз має працювати над довгостроковими рішеннями та постійною лібералізацією відносин, що сприятиме зміцненню безпеки та вільної торгівлі в Європі.
Українська сторона перебуватиме у постійному контакті з європейськими партнерами та відпрацьовує практичне рішення, яке дозволить оптимізувати агроекспорт на користь усієї європейської співдружності та не завдасть шкоди вітчизняній економіці.
Зеленський розраховує, що Єврокомісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень щодо українського експорту в майбутньому. Можливі односторонні обмеження з боку деяких країн – членів ЄС отримають реакцію у відповідь України.
Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія вирішила не подовжувати заборону на ввезення українських зернових до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Однак Україні необхідно дотримуватись певних правил.
Водночас у Польщі затвердили рішення про безстрокову заборону імпорту з України сільськогосподарської продукції, зокрема пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку й соняшнику.