У ВР підготували законопроєкт, ухвалення якого сприятиме виділенню Канадою коштів на добудову Музею Голодомору
У ВР підготували законопроєкт, ухвалення якого сприятиме виділенню Канадою коштів на добудову Музею Голодомору

У ВР підготували законопроєкт, ухвалення якого сприятиме виділенню Канадою коштів на добудову Музею Голодомору

Документ розробляли з урахуванням канадського досвіду, зокрема — досвіду розбудови Музею прав людини у Квебеку.

Канада підтримує добудову і створення експозиції Національного музею Голодомору-геноциду. Для реалізації цієї підтримки на практиці парламентський комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу урядовий законопроєкт № 10361 про внесення змін до Закону України «Про музеї та музейну справу» щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду, напрацьований спільно з канадськими партнерами. Про це повідомила заступниця комітету Євгенія Кравчук.

За її словами, ухвалення такого закону є передумовою надання урядом Канади 15 млн канадських доларів (близько 420 млн грн.) на добудову Музею, а також додаткової фінансової підтримки від канадських меценатів та діаспори на облаштування експозиції. 

«Це стало можливим завдяки проактивній позиції щодо Музею президента України Володимира Зеленського в діалозі з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Окрім того, в результаті ухвалення цього законопроекту в Музеї з’являться наглядова та експертна ради, до складу яких увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців та нащадки жертв Голодомору», — написала Кравчук у фейсбук.

Вона також зауважила, що законопроект розроблявся з урахуванням канадського досвіду, зокрема, досвіду розбудови Музею прав людини у Квебеку та правової рамки, яка регулює функціонування установи. «Підготуємо законопроєкт до другого читання у стислі терміни, щоб він якнайшвидше запрацював, — пообіцяла нардепка».

У ВР підготували законопроєкт, ухвалення якого сприятиме виділенню Канадою коштів на добудову Музею Голодомору - Фото 1

Директорка Музею Голодомору Леся Гасиджак, голова комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв та заступниця голови комітету Євгенія Кравчук

Як повідомлялось раніше, 24 вересня у своєму вечірньому відеозверненні Президент України Володимир Зеленський повідомив, що одним із результатів його візиту до Канади стало те, що уряд цієї країни висловив готовність надати фінансову допомогу для добудови Національного музею Голодомору-геноциду.

«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею. Символічно, що саме Канада підтримує Україну у захисті історичної пам'яті. Дякую, Канадо!» — сказав Зеленський.

19 грудня Кабінет Міністрів України схвалив ініційовані Міністерством культури та інформаційної політики зміни до Закону України «Про Музеї та музейну справу». Нововведення стосуються впровадження сучасних форм організації діяльності в роботу Національного музею Голодомору-геноциду.  

Згідно з цими змінами, у музеї з’являться наглядова та експертна ради. До складу цих консультативно-дорадчих органів увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців та нащадки жертв Голодомору.

Фото: Олександр Савранський, фейсбук Євгенії Кравчук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада Канада финансирование
Источник материала
loader
loader