13 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
58 моделей безпілотників торік отримали держконтракти, дронів буде більше - Федоров
58 моделей безпілотників торік отримали держконтракти, дронів буде більше - Федоров

58 моделей безпілотників торік отримали держконтракти, дронів буде більше - Федоров

58 моделей безпілотників торік отримали держконтракти, дронів буде більше - Федоров

Урядовці обговорили з виробниками стан і запити ринку БпЛА.

Минулого року в Україні практично з нуля було створено ринок дронів: торік держконтракти було укладено на 58 моделей безпілотників, про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"У 2022 році ми фактично створили з нуля ринок дронів. Зараз у ньому сотні компаній. Це результат послідовної політики і відкриття ринку. Відкритий ринок змінює правила гри, і це наша свідома позиція, щоб дати можливості увійти на нього всім, а потім створити конкуренцію. Протягом минулого року вдалося суттєво масштабувати українське виробництво безпілотників: 67 моделей отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БпЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів", - написав Федоров.

Він разом із міністром оборони Рустемом Умєровим зустрілися із більш як 120 виробниками дронів. На цій зустрічі Федоров наголосив, що у 2024 році компаніям треба масштабуватися, бо дронів треба більше.

"Ми, зі свого боку, і далі адаптуємо закони й працюємо над полегшеним контрактуванням. З ключового — зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу — працюємо і над цим", - додав Федоров.

Він також назвав пріоритетні на сьогодні технології БпЛА для розвитку:

• українського «Ланцету»;
• AI для автоматичного захоплення цілей
• керованого боєприпасу;
• наведення на РЕБ та удару по них;
• антидронових рішень тощо

Віцепрем'єр наголосив, що йде також активна робота над треком розвитку роботизованих платформ, боєприпасів та РЕБ — майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО.

Минулого року, за словами Федорова, в Україні запустили кластер для розвитку військових технологій Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією. У планах — збільшити розмір грантів до $200 тисяч, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

Про необхідність налагодити широкомасштабне виробництво безпілотників в Україні, а також про те, які саме моделі нам підходять найбільше, читайте на ZN.UA в матеріалі Юрія Касьянова "Які безпілотники нам потрібні та чи ті ми закуповуємо?"

Источник материала
Поделиться сюжетом