Як ультраоброблена їжа шкодить нашому здоров’ю
Як ультраоброблена їжа шкодить нашому здоров’ю

Як ультраоброблена їжа шкодить нашому здоров’ю

Огляд досліджень за участю майже 10 мільйонів людей виявив прямий зв’язок між споживанням занадто великої кількості ультраоброблених продуктів — хліба, пластівців, закусок і заморожених страв, які були промислово виготовлені з ароматизаторами та добавками, щоб зробити їх більш приємними — і більш ніж 30 станів здоров’я , включаючи хвороби серця, тривогу та ранню смерть.

Факти
  • В останні роки десятки досліджень виявили, що люди, які споживають багато ультраоброблених продуктів, мають вищий рівень збільшення ваги , ожиріння , серцево-судинних захворювань , раку , діабету та інших хронічних захворювань.
  • Зараз команда міжнародних дослідників провела всебічний огляд доказів щодо несприятливих наслідків для здоров’я на сьогоднішній день — вивчивши 45 «зведених мета-аналізів» із 14 оглядових статей, в яких взяли участь майже 10 мільйонів людей. Усі вони були опубліковані протягом останніх трьох років, і жодна не була профінансована компаніями, які виробляють продукти ультра-обробленої обробки.
  • Висновки дослідників, опубліковані в британському медичному журналі BMJ , «показують, що дієти з високим вмістом ультраобробленої їжі можуть бути шкідливими для багатьох систем організму».
  • Вони виявили «переконливі докази» того, що споживання більш високої кількості ультраобробленої їжі пов’язане з приблизно на 50% підвищенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань, на 48-53% підвищенням ризику тривоги та загальних психічних розладів і на 12% підвищенням ризику Цукровий діабет 2 типу.
  • Дуже переконливі дані також свідчать про те, що дієти з високим вмістом ультраоброблених продуктів пов’язані з підвищенням ризику смерті з будь-якої причини на 21 відсоток, ризиком смерті, пов’язаної з хворобами серця, ожирінням, діабетом 2 типу та проблемами зі сном, на 40–66 відсотків і на 22% підвищує ризик депресії.
Що таке ультраоброблені продукти?

Ультраоброблені продукти, такі як заморожені вечері, солодкі пластівці, картопляні чіпси та фастфуд, становлять до 58 відсотків загального добового споживання енергії в Сполучених Штатах, кажуть дослідники.

Слабкі нормативні стандарти та влада промисловості навіть дозволили ультраобробленим продуктам, таким як Lunchables, потрапити в шкільне меню, повідомляє The Washington Post.

У статті, опублікованій разом із дослідженням BMJ, група міжнародних вчених стверджувала, що ультраоброблені продукти «це не просто модифіковані продукти». Як правило, вони містять «мало, якщо взагалі містять цілісну їжу», і виготовляються з дешевих, хімічно змінених інгредієнтів, включаючи модифікований крохмаль, цукор, олії та жири, пише група. «Немає жодних підстав вважати, що люди можуть повністю адаптуватися до цих продуктів», — додали вони , закликаючи агентства ООН і країни-члени розробити рамки щодо ультраоброблених харчових продуктів, подібних до договору про боротьбу з тютюном.

У Сполучених Штатах дієтичні рекомендації можуть незабаром застерігати від ультраоброблених продуктів , оскільки федеральний урядовий комітет з рекомендацій досліджує науку щодо можливих ризиків для здоров’я, включаючи захворювання, пов’язані з ожирінням.

Важливий контекст

Дослідники кажуть, що лише обсерваційні дослідження не можуть довести, що ультраоброблена їжа спричиняє проблеми зі здоров’ям, і необхідно провести додаткові дослідження.

Клер Коллінз , експерт з питань харчування з Університету Ньюкасла в Австралії, зазначила, що інтервенційні дослідження або клінічні випробування — під час яких потенційні ліки чи дію випробовують на людях — у цьому випадку не спрацюють, оскільки годувати людей неетично. ультраоброблені продукти щодня «і чекати, поки вони захворіють і помруть».

Альтернативою може бути заміна ультраобробленої їжі на здорову, щоб побачити, чи покращилися симптоми.

«Обсяг доказів у цьому огляді свідчить про те, що замінити поп-тарт на шматочок цільнозернового тосту не зашкодить», — сказала Хелен Трубі , науковий співробітник Університету Квінсленда.

Теги по теме
Здоровье исследование
Источник материала
loader
loader