Деталі дослідження
Висновки опублікували в журналі JAMA Internal Medicine. Учені проаналізували вплив цих двох ін'єкційних препаратів на втрату ваги понад 18 тисяч людей в період з травня 2022-го по вересень 2023 року.
Середній вік учасників, які до слова, усі були американцями, становив 52 роки. Більшість з них були жінками, а їхня середня вага становила 110 кілограмів. 52% учасників мала діабет 2-го типу.
Більшість з них, які приймали препарати Ozempic та Mounjaro, через рік від початку дослідження втратили не менш як 5% ваги. Втім, учаники групи, яка використовувала препарат від Eli Lilly, відзначали більшу ймовірність скинути кілограми, а їхнє схуднення виявилось більш суттєвим.
Майже 82% групи Mounjaro втратили від 5% загальної ваги, у той час коли група Ozempic – 67%. Також серед людей, які використовувати Mounjaro, більше учасників втратили понад 10% загальної маси тіла (62% проти 37% – для Ozempic),
– ідеться у дослідженні.
Перспективи препарату Mounjaro
Попередньо учені уже фіксували результати, які вказували на вищу ефективність Mounjaro щодо втрати понад 15% ваги: в групі Mounjaro – 42%, а в Ozempic – лише 18%.
Як щодо побічних реакцій
Науковці відзначили, що вища ефективність препарату у зменшенні ваги ніяк не корелювала із частотою побічних ефектів для групи Mounjaro, порівняно з Ozempic.
У ході дослідження було встановлено, що основними побічними ефектими для препаратів класу GLP-1 є розлад шлунка, запаморочення та дещо підвищений пульс
У рідкісних випадках препарати для схуднення можуть стати причиною кишкової непрохідності та панкреатиту. Натомість вони можуть знизити ризик серцевих нападів та інсультів.