Про це в телеефірі сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ.
"З 1 січня 2025 року МСЕК як юридичні особи будуть ліквідовані, їх функція переходить до кластерних, надкластерних лікарень, в яких працюють лікарі - спеціалісти, які зможуть оцінювати втрату функціональності, а не проводити медико-соціальну експертну комісію... Ми пропрацьовуємо, щоб все це було в електронній системі, щоб вибір експертів з практикуючих лікарів медзакладу був рандомним, сліпим методом, щоб ніхто не знав, хто проводить цю оцінку", - розповів Ляшко.
Як додав міністр, дані з ЕСОЗ можна буде відстежувати в динаміці, зокрема, хто саме який діагноз встановив. Ця інформація далі буде направлятися в Міністерство соціальної політики. Як це буде реалізовано зі сторони Мінсоцполітики, за словами Ляшка, буде відомо після представлення цим відомством відповідного законопроєкту.
Як повідомляв Укрінформ, 22 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.
Рішенням РНБО медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані з 31 грудня цього року.
Зеленський підписав указ "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів", яким увів у дію рішення РНБО.
На виконання рішення РНБО МОЗ вирішив ліквідувати Центральну МСЕК до 27 жовтня. За даними МОЗ в Україні наразі є понад 350 МСЕК, у яких працює близько 1200 лікарів.
Функції центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
29 жовтня Верховна Рада підтримала у в цілому законщодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.
Фото: Facebook / Віктор Ляшко