Жінкам чи чоловікам – кому треба взагалі відмовитись від молока
Жінкам чи чоловікам – кому треба взагалі відмовитись від молока

Жінкам чи чоловікам – кому треба взагалі відмовитись від молока

В центрі уваги авторів дослідження були як неферментовані, так і ферментовані молочні продукти. Неферментовані – звичайне молоко, вершки та масло, тобто продукти, вироблені з пастеризованого молока з різними рівнями жирності. До ферментованих продуктів належать кисломолочні вироби, такі як кефір, ряжанка, йогурт і сир, повідомляє 24 Канал з посиланням на BMC Medicine.

Нове дослідження молочних продуктів

За 33 роки спостережень було зафіксовано 17 896 випадків ішемічної хвороби серця (ІХС), з яких 10 714 випадків підтвердилися клінічно як інфаркти міокарда. Для аналізу вчені використовували метод регресії Кокса, який допомагає прогнозувати ризик подій для пацієнтів та оцінювати вплив заздалегідь визначених факторів на цей ризик.

Шведські дослідники оцінювали споживання як неферментованого, так і кисломолочного молока залежно від часу виникнення захворювань. За допомогою мультиплексного імунологічного аналізу вони вимірювали 276 кардіометаболічних білків плазми у двох підгрупах. Вчені застосували регресійні моделі, скориговані за різними параметрами, щоб вивчити зв’язок між білками та збільшенням споживання молочних продуктів.

Молоко підвищує ризик проблем з серцем

Результати показали, що у любителів звичайного молока ризик серцево-судинних захворювань відрізняється за статтю. У жінок спостерігалося поступове збільшення ризику хвороб серця при споживанні більше півтори склянки (300 мілілітрів) молока в день.

Наприклад, при вживанні двох склянок ризик розвитку ІХС (особливо гострого інфаркту міокарда) становив 1,05, а при чотирьох — 1,21. Ці значення залишалися однаковими незалежно від жирності молока (0,5%, 1,5% або 3%), це повʼязано з рівнем білків ACE2 і FGF21 у жінок, які відіграють важливу роль у кардіометаболічному здоров’ї.

У чоловіків такого зв'язку не виявили. Статистика показала, що пацієнти обох статей, які споживають багато молока, в середньому мали більше спожитих калорій, більше червоного м’яса в раціоні, трохи вищий індекс маси тіла, а також нижчий рівень освіти.

В середньому, кількість молока, що споживалася після перенесеного інфаркту міокарда або інших супутніх захворювань, не змінювалася. Проте спостерігалися чіткі тенденції до збільшення споживання кисломолочних продуктів. Цікаво, що любителі сиру, йогурту та кисляку, як чоловіки, так і жінки, не погіршили своє серцеве здоров’я в порівнянні з тими, хто надавав перевагу неферментованим продуктам.

Источник материала
loader