На підлозі чи на ліжку – де корисніше спати
На підлозі чи на ліжку – де корисніше спати

На підлозі чи на ліжку – де корисніше спати

Наукових досліджень, які підтверджують або спростовують користь сну на підлозі, фактично немає. Спеціалісти зі сну та фізіотерапевти більше зосереджені на вивченні циркадних ритмів і якості сну в різних популяціях, а тема сну на підлозі залишається поза їхньою увагою, повідомляє 24 Канал з посиланням на Sleep Foundation.

Існує аргумент на користь сну на жорстких поверхнях: кажуть, що занадто м’який матрац може прогинатися під вагою тіла, що, зрештою, негативно впливає на хребет через недостатню підтримку.

Плюси сну на підлозі

По-перше, підлога зазвичай холодніша, що може поліпшити якість сну в спекотні літні місяці. По-друге, сон на твердій поверхні допомагає зменшити біль у попереку. Спеціалісти з Гарвардської медичної школи встановили, що для людей із таким болем оптимальний матрац середньої жорсткості та радять підкласти під занадто м’який матрац щось тверде, наприклад, фанеру. Можна також спробувати спати на підлозі з матрацом.

Деякі прихильники цієї практики стверджують, що це сприяє покращенню постави, але наукових підтверджень цьому поки немає. Правильна постава формується в першу чергу завдяки розвитку м'язового корсета, що досягається через регулярні заняття спортом.

Недоліки сну на підлозі

Проте є й аргументи проти. Спати на підлозі може бути незвично і незручно, також це може бути не дуже гігієнічно, адже на підлозі скупчується пил, волосся та побутове сміття.

Також слід звернути увагу на позу під час сну. Якщо ви звикли спати в незвичних позах, жорстка поверхня може стати причиною дискомфорту, і вранці ви можете відчувати затеклі кінцівки замість бадьорості та свіжості.

Нарешті, спати на підлозі взимку може бути холодно, особливо якщо ви використовуєте тонкий матрац. Прокидатися від холоду не дуже приємно.

Отже, спіть на підлозі, якщо вам так зручно. Якщо ж вам не сподобалося, то сміливо повертайтеся до ліжка: наука поки що не може дати однозначну відповідь на це питання.

Теги по теме
Профилактика заболеваний
Источник материала
loader
loader