Інститут масової інформації оприлюднив імена журналістів 2024 року за результатами анонімного опитування медійної спільноти в усіх регіонах України.
Журналістами року визнали:
- Михайло Ткач, журналіст-розслідувач, керівник відділу розслідувань «Української правди» (другий рік поспіль очолює рейтинг поваги колег);
- Сергій Нікітенко, головний редактор онлайн-медіа «МОСТ»;
- Денис Бігус і його команда розслідувачів Bihus.info;
- Юрій Бутусов, головний редактор «Цензор.нет»;
- Діана Буцко, журналістка hromadske, воєнна кореспондентка.
- Марія Малевська, журналістка «Вікна.Новини Факти ICTV», воєнна кореспондентка.
- Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач, засновник проєкту «Наші гроші».
- «Радіо Свобода» і його колектив.
- «Суспільне Чернігів» і його колектив.
- «Слідство.інфо» і його колектив.
Згідно з результатами опитування, найвищу видимість в журналістській спільноті мають розслідувачі, які працюють з великими проєктами, воєнні кореспонденти, провідні журналісти, які працюють у регіонах, а також колективи, чия робота серйозно впливала на медійну спільноту і розвиток України. До того ж, медійна спільнота відзначили роботу онлайн-медіа і радійників.
Опитані медійники також по кілька разів згадували шефредактора «Полтавської хвилі» Віталія Улибіна, журналістку, редакторку відділу внутрішньої політики ZN.UA Інну Ведернікову, журналіста і аналітика Віталія Портнікова, Українське радіо та його колектив, режисера, відеографа, журналіста Associated Press Мстислава Чернова, журналіста «1+1», воєнкора Андрія Цаплієнка, журналіста, автора ютуб-блогу MokRec Данила Мокрика, воєнну кореспондентку Анну Калюжну, журналістку, головну редакторку онлайн-журналу Reporters Марічку Паплаускайте, Альону Яцину і колектив «Кордон Медіа», директорку департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту Суспільного Тетяну Трощинську та засновника Donbas Frontliner, воєнного кореспондента Андрій Дубчака.
В опитуванні також відзначили колективний внесок колег, які воюють, працюють в прикордонних, деокупованих, прифронтових регіонах, на фронті, та усіх регіональних медійників. Окрім цього, респонденти згадали про журналістку Вікторію Рощину, яка з початком повномасштабної війни робила репортажі з гарячих точок та з окупованих територій. Восени цього року стало відомо про її загибель у російському полоні.
«Від імені всього ІМІ, щиро вітаємо лідерів журналістського рейтингу з визнанням їхньої праці. Ваша робота стала не лише джерелом важливої інформації для суспільства, але й джерелом натхнення для медійної спільноти. Ми горді відзначити в нашому рейтингу як окремих особистостей, так і цілі колективи, які не лише виконують свій професійний обов’язок, але й роблять надзвичайний внесок у боротьбу за правду, демократію і незалежність України. Ви — приклад для наслідування та потужний сигнал усьому світу, що українські журналісти продовжують професійно і ефективно працювати навіть у найскладніших умовах», — прокоментувала директорка ІМІ Оксана Романюк.
Дослідження ІМІ провели протягом 1-17 грудня 2024 року методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед працюючих журналістів і редакторів. Усього було отримано 120 відповідей від медійників з усіх регіонів України. З них 72,5% жінок, 27,5% чоловіків. Максимальна похибка становить 5%.
Опитані медійники також висловлювали вдячність херсонським журналістам Сергію Нікітенку, Олегові Батурину й Івану Антипенку та відзначили їхню важливу роботу під час трагедії на Каховській гідроелектростанції.
- Читайте також: Українські медійники назвали п'ять основних викликів 2024 року – щорічне опитування ІМІ
Фото: ІМІ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.