Експосадовець отримав нову підозру через браковані кулемети для ЗСУ
Експосадовець отримав нову підозру через браковані кулемети для ЗСУ

Експосадовець отримав нову підозру через браковані кулемети для ЗСУ


Під час бойового використання кулеметів на фронті, зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів.

Державне бюро розслідувань викрило схему з постачанням на фронт бракованих великокаліберних кулеметів. У справі підозрюють колишнього директора департаменту Міноборони та двох керівників держпідприємства, через дії яких державний бюджет втратив понад 193 млн гривень, а військові отримали непридатну зброю. Про це пресслужба ДБР у вівторок, 14 січня.

 

 

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства, які поставили у бойові підрозділи браковані великокаліберні кулемети.

Посадовці мали у 2022 році постачитина фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість вони провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням.

Крім того, було поставлено лише половину кулеметів від заявленого. 200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів.

Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів.

Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років. Вирішується питання обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою.

Зауважимо, що торік правоохоронці вже викривали цього експосадовця на розкраданні майже 1,5 мільярда гривень під час закупівлі снарядів для ЗСУ. Наразі це провадження розслідується.

За даними , мовапро колишнього керівника Департаменту воєнної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Олександра Лієва, який раніше вже отримував підозру у розтраті майже 1,5 мільярда гривень у схемі із залученням посадовців Міноборони та керівників Львівського арсеналу під час закупівлі боєприпасів. 

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони заявило, що активно розслідує причини постачання неякісних 120-міліметрових мін на фронт.Згодом стало відомо, що поверненню підлягає приблизно 24 тисячі мін калібру 120-мм від українського виробника, які виявилися бракованими.

Як повідомлялося, військові отримали неякісну партію мін калібру 120 мм, які були вироблені на підприємстві Укроборонпрому. У партії боєприпасів – на 10 пострілів лише один розрив. 



Теги по теме
расследование
Источник материала
loader
loader