Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОУ.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник зазначив, що до цієї роботи будуть залучені представники наукових установ, військових вищих навчальних закладів, а також військові частини та установи із структури Міноборони.
За його словами, такі представники військових, освітніх та наукових установ, зокрема, формуватимуть спільну програму діяльності та братимуть участь у засіданнях Ради з науки і технологій НАТО (STB).
«Це додаткова можливість примножити наші зусилля у сфері безпеки та оборони. Досвід українських науковців у поєднанні із сучасними інноваційними підходами фахівців держав-членів НАТО має дати якісний результат для обопільного застосування в ході бойових дій», – прокоментував ініціативу директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони Володимир Мірненко.
Також він додав, що йдеться не тільки про військово-технічну та технологічну компоненти, а й загалом розвиток воєнної науки як системоутворюючої сфери знань про закони, характер війни, підготовку збройних сил і держави до війни, форми та способи її ведення.
У міністерстві нагадали, що STO – це допоміжний орган НАТО, створений для задоволення науково-технічних потреб Альянсу та держав-партнерів шляхом обміну науковими знаннями, технологічними розробками та інноваціями.
Як повідомляв Укрінформ, Міноборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих електромереж з використанням відновлюваних джерел енергії.