МОЗ через епідситуацію доручило регіонам посилити готовність лікарень
МОЗ через епідситуацію доручило регіонам посилити готовність лікарень

МОЗ через епідситуацію доручило регіонам посилити готовність лікарень

Міністерство охорони здоровʼя доручило регіонам посилити готовність лікарень - фіксують збільшення кількості госпіталізацій через ускладнення ГРВІ, грипу та COVID-19.

Як передає Укрінформ із посиланням на сайт МОЗ, таке пріоритетне завдання міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко поставив керівникам обласних департаментів охорони здоров’я (ДОЗ) та Центрів контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ) під час селекторної наради.

Як зазначається, йдеться передусім про лікарні, які надають медичну допомогу та проводять госпіталізацію хворих із ускладненнями ГРВІ, грипу, COVID-19 та пневмоніями.

“Фіксуємо зростання захворюваності на ГРВІ і як наслідок - збільшення кількості госпіталізацій через ускладнення ГРВІ, грипу та COVID-19. В 16 областях зараз перевищення епідпорогу. Попри те, що ситуація наразі контрольована, важливо, щоб на рівні кожної області керівники ДОЗ та ЦКПХ продовжили щоденний епідмоніторинг та перевірили забезпеченість лікарень як необхідними ліками, так і на стан готовності розширення кількості ліжкомісць для госпіталізації пацієнтів як у стаціонарах, так і у відділеннях інтенсивної терапії. Фінансування медзакладів, зокрема законтрактованих за пакетом готовності та реагування, з боку держави забезпечено, тому на рівні областей кожен пацієнт має отримати необхідну якісну і безоплатну медичну допомогу в разі госпіталізації через ускладнення ГРВІ”, - сказав Ляшко.

Як зауважили в МОЗ, протягом останніх двох тижнів у країні спостерігається підвищення рівня захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19. Порівняно з попереднім тижнем кількість хворих зросла на 20%: з 10 по 16 лютого захворіли 206 653 людей, із них 60% — діти. До лікарень країни з ускладненнями ГРВІ, грипу та COVID-19 госпіталізовано 5 406 людей, серед яких 3 276 – діти.

За прогнозом епідеміологів тенденція до зростання захворюваності може зберігатися впродовж 2-3 наступних тижнів.

Наразі ситуація контрольована та притаманна для середини епідсезону, однак усі області мають провести додаткову перевірку готовності медзакладів на рівні свого регіону та забезпечити постійний моніторинг епідситуації.

Перевищення епідемічного порогу зафіксовано в Хмельницькій області, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях. У Вінницькій, Київській, Львівській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Сумській областях – низький рівень перевищення епідпорогу.

В інших регіонах України ситуація стабільна — передепідемічний рівень. В цих областях чи окремих населених пунктах регіону за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС можуть застосовувати посилені протиепідемічні заходи. Зокрема йдеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи.

За даними МОЗ, підвищення рівня захворюваності на ГРВІ зумовлене циркуляцією вірусів грипу у 21 регіоні країни. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, прогнозовано до квітня вірус грипу переважатиме над коронавірусною інфекцією. З початку циркуляції вірусів грипу в країні — з січня — зареєстровано 16 летальних випадків унаслідок ускладнень захворювання, за даними медиків, померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу.

Загалом, з початку епідсезону з 30 вересня по 16 лютого, на ГРВІ, грип та COVID-19 в країні перехворіло 2 469 413 людей. Це на 15,8% менше, аніж в цей період минулого епідсезону 2023-2024 років. Щорічна вакцинація — нагадують медики — найдієвіший спосіб для профілактики грипу та COVID-19, проводити щеплення проти грипу можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону. Наразі всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Вакцина проти грипу доступна в аптеках — станом на 16 лютого проти грипу вакцинувалися 109 913 людей.

Теги по теме
Коронавирус Министерство здравоохранения Болезнь
Источник материала
loader
loader