Третя річниця великої війни. Що покажуть українські канали 24 лютого
Третя річниця великої війни. Що покажуть українські канали 24 лютого

Третя річниця великої війни. Що покажуть українські канали 24 лютого

До річниці повномасштабного вторгнення 24 лютого українські канали готують спецефіри, тематичний кінопоказ, спецвипуски проєктів і документалістику. Деякі мовники суттєво свій ефір не змінювали, оскільки війна триває і 24 лютого буде черговим її днем.

Марафон

SLM

Редакції команд «Вікон», «Фактів» і «Фактів тижня» готують низку тематичних спецсюжетів і прямих ввімкнень. 

23 лютого у підсумковому випуску «Фактів тижня» вийде сюжет про те, що зробила Україна для збереження системи зв’язку у перші дні великої війни. «Ця спецоперація завадила росіянам паралізувати національні системи комунікацій і вивести з ладу інфраструктуру зв’язку, мобільні мережі та банківські сервіси», — йдеться у повідомленні пресслужби.

24 лютого у слоті ICTV під час розмовних студій військові й експерти обговорять варіанти та сценарії закінчення війни, роль бізнесу у відновленні соціального потенціалу ветеранів через їхнє працевлаштування й адаптацію, а також історичні й ідеологічні підстави відмов кремлівського режиму визнавати агресію та злочини проти людяності.

1+1

Слот «1+1 марафон» 24 лютого розпочнеться о 12-й і триватиме до 18 години. За інформацією пресслужби, ефір вестимуть із двох місць — студії «1+1 марафон» і виїзної студії на Михайлівській площі, поруч зі знищеною російською бронетехнікою.

У студії «1+1 марафон» працюватимуть Наталія Островська та Євген Плінський. З експертами вони обговорять три роки України у великій війні: як змінилося наше життя та що на нас чекає в майбутньому. З Михайлівської площі працюватиме Марічка Падалко. В гості до неї прийдуть, зокрема, історики та військові.

«Редакція “1+1 марафон” підготувала серію сюжетів про долю українців в Україні та за її межами, в яких журналісти розкажуть, як змінилося життя людей. Також можна буде переглянути історії міст-героїв Київщини — якої шкоди їм завдало російське вторгнення і якими вони є зараз. Заплановані прямі ввімкнення з Мощуна, Ірпеня та Бучі, — йдеться у повідомленні пресслужби. — Крім цього, в ексклюзивному сюжеті журналісти “1+1 марафон” поспілкувалися з родиною оборонця острова Зміїний, який досі перебуває в російському полоні. У матеріалі розкажуть про історію острова та покажуть, як склалася доля його оборонців».

«Інтер»

Команда телеканалу «Інтер» готує цикл сюжетів про те, як змінилася країна в умовах повномасштабного вторгнення: армія, суспільство, ставлення до мови тощо. З 20 лютого в ефір виходять сюжети та прямі ввімкнення журналістів із Києва та різних регіонів України про візити іноземних делегацій до України, матеріали міжнародних корпунктів про підтримку України з боку держав-партнерок, інтерв’ю та прямі ввімкнення з експертами, що досліджують актуальні теми війни.

Також в ефірі будуть гостьові студії та прямі ввімкнення з бійцями, які боронять Україну, та сюжети про героїв війни. Готують матеріали про волонтерів, які допомагають фронту в умовах війни, підтримують переселенців і всіх, хто потребує допомоги. Воєнкори «Інтера» також будуть на зв’язку.

«Рада»

24 лютого «Рада» працюватиме у марафоні з 6 до 12-ї години. Команда готує спецефір, у якому йтиметься про людей, які весь цей час протистоять ворогу і наближають нашу перемогу.

Команда новин у своїх сюжетах згадає, як почалося повномасштабне вторгнення та як українці згуртувалися, аби боронити свою землю. «Покажемо волонтерів, які допомагали й військовим, і цивільним, і продовжують це робити. Розповімо історію військового медика, який рятував людей на різних напрямках фронту, а на найтяжчих навіть брав участь у боях. Зараз організовує медичну евакуацію, а також проводить курси з тактичної медицини для всіх охочих. Розкажемо про цивільних лікарів із Миколаївщини, які рятували поранених, тим, що було під рукою. Покажемо морпіхів, які одними з перших прийняли бій на Маріупольському напрямку, а також про те, як вони борються за визволення побратимів із полону», — йдеться у повідомленні пресслужби.

Команда прямоефірних проєктів готує виїзну студію. У проміжку з 8 до 12-ї в гості до Назара Довгого, Ганни Гомонай, Тетяни Гончарової та Максима Зборовського прийдуть військові, ветерани, високопосадовці, волонтери.

Суспільне

24 лютого на Першому каналі Суспільного мовлення та на ютуб-каналі «Суспільне Новини» вийде спецефір «24.02. Горизонт війни».

Крім трансляції офіційних заходів до річниці повномасштабного вторгнення, команда проєкту «Суспільне. Студія» запланувала низку ввімкнень із регіонів, а також студійні обговорення з експертами — про те, в якій точці Україна перебуває зараз: переговори, тенденції на фронті та в тилу, про країну волонтерів, захисників і дружин військових.

Підсумковий випуск «Суспільне Новини. Головне» вийде о 20:00. Як повідомляє пресслужба, у 60-хвилинному підсумковому випуску телевізійних новин кореспонденти «Суспільне Новини» підготували ексклюзивні матеріали про події в Україні за три роки повномасштабного вторгнення:

  • Дар’я Григоренко розповість історію дівчини-підлітка, яка втратила маму через обстріл залізничного вокзалу у Краматорську, та розкаже, як змінилося її життя.
  • Ірина Віноградова поспілкується з двома вимушеними переселенками, які виїхали з України в перші дні вторгнення. Одна з них повернулася в Україну, інша — залишилася за кордоном.
  • Аліна Бурцева поспілкувалася з соціологом, який проаналізував кількість населення України до повномасштабного вторгнення, зараз і скільки буде через десять років.
  • Дар’я Сидоренко нагадає про ключові події трьох років повномасштабного вторгнення.
  • Анастасія Карнаух проаналізує, як змінилася країна та суспільство через збільшення кількості людей з інвалідністю.

«Суспільне Чернігів» покаже документальний проєкт «Красноярцев. Збитий льотчик» — історію російського пілота Олександра Красноярцева, якого взяли в полон у Чернігові після падіння його літака. «Суспільне Миколаїв» готує спецрепортаж «Recon team Kilo. Спецпідрозділ ГУР із Миколаєва» про розвідників, які брали участь в обороні міста. «Суспільне Одеса» покаже спецрепортаж про 28 бригаду Лицарів Зимового походу «Волею та залізом: лицарі війни». Крім цього, місцеві команди Суспільного збирають історії про життя громад — тих, які оговталися після окупації, і тих, які просто зараз опинилися перед загрозою боїв.

«Суспільне Культура» планує показати низку документальних проєктів: «Відсіч 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети» про наслідки обстрілів, «Ідемо в музей. Неокуповані. Іванків» про культурний опір, «Моя війна: історії звичайних людей з України 2022», авторський документальний проєкт Мирослави Барчук «Остання війна. Анатомія рашизму».

Також в ефір вийде концерт «Сурма. Фестиваль воєнної музики» за участю відомих українських колективів і солістів: Віри Кекелії, «Хорея козацької», Світлани Тарабарової, Khayat та інших.

Розважальні канали

Розважальні канали медіагрупи StarLightMedia також планують спецпокази. ICTV2 покаже власні документальні фільми про Маріуполь («Маріуполь. Окупація» та «Маріуполь, невтрачена надія») і стрічку про героїв АТО «Позивний Бандерас».

Новий канал запланував на 24 лютого кінопоказ, а о 23:00 вийде телепрем’єра фільму Єви Стрельнікової «Лишайся онлайн» про вторгнення Росії в Україну. Це, як пише пресслужба, фільм про війну під час війни: «Історія країни. Історія боротьби. Історія листувань. Інтернет став одним із просторів війни в Україні. Тут підтримують, допомагають, атакують ворогів і захищають свою свободу. Лишатися онлайн для українців — значить залишатися живим і продовжувати загальну боротьбу». Зйомки проходили у Києві, Бучі, Ірпені, Львові, Швеції.

СТБ до річниці війни покаже серіал «Перевізниця» про події перших тижнів повномасштабної війни Росії проти України, який вийде напередодні 21—23 лютого, а також фільми «Мама» та «Мама-2» про окупований Донбас.

«2+2» покаже документальні проєкти та телефільми, присвячені великій війні, спротиву цивільних українців і подвигам військових. Спецвипуск «Загубленого світу» розповідатиме про ядерний терор Кремля та наслідки Чорнобильської АЕС. Документальний проєкт «Володарі неба» Максима Хотіленка розкаже про українців, які стали легендами сучасної світової авіації. Вадим Ворошилов, Ростислав Лазаренко, Дмитро Шкаревський та Ігор Кисельов — четвірка пілотів, на рахунку яких наразі понад 550 бойових вильотів і 650 знищених ворожих цілей.

Також канал покаже і воєнні серіали. За сюжетом драми «Окуповані», під час наступу російських військ головний герой Роман допомагає колишній коханій Юлі та її сину виїхати з міста до селища, вважаючи його більш безпечним місцем. Проте вже за лічені години село, де мешкають батьки Юлі, опиняється в окупації росіян. У центрі пригодницької чотирисерійної драми «Звичайна людина» — історія дорожнього робітника Олега, який завжди вважав себе звичайною людиною, без амбіцій на геройство чи славу. Та коли почалася війна, його життя перевертається з ніг на голову, він шукає свою доньку, стикається з беззаконням та жорстокістю загарбників і рятує інших людей. Виробництвом займалася компанія «Енержіфільм» на замовлення державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» (ДП «МПІУ»).

Також «2+2» покаже власний воєнний серіал «Я — Надія». Головні герої стрічки — працівники «швидкої» у Харкові, які у лютому-березні 2022 року під постійними обстрілами та бомбардуваннями рятували цивільних і військових свого міста. Молода фельдшерка Надія, попри реальну небезпеку й вмовляння хлопця виїхати в більш безпечне місце, вирішує залишитися в обстрілюваному окупантами Харкові, не розуміючи, що чекає на неї у найближчі тижні — безсонні ночі на службі, болючі втрати, щоденний ризик заради порятунку інших і зустріч із ворогом віч-на-віч.

Іномовлення «Дім» і «FreeДом»

24 лютого на всіх майданчиках іномовлення («Дім», «FreeДом», UATV.English, UATV.Arabic, UATV.Español, UATV.Português) вийде спецвипуск програми «Спеціальний репортаж» із Ксенією Барвіненко — «Україна у вогні: три роки російського терору».

«Через окремі болючі історії мирних українців, які втратили найдорожче — дітей, онуків, рідних — у ньому показано жорстокість і звірства росіян і розказано про прагнення українців до справедливості», — повідомляє пресслужба.

Програма вийде українською, російською, англійською, іспанською, арабською та португальською мовами. Також на UATV.English тема третьої річниці повномасштабного вторгнення висвітлюватиметься в рамках лінійних проєктів каналу.

У ефірі телеканалу «FreeДом» журналісти та гості студії говоритимуть про те, як Україна три роки протистоїть повномасштабному вторгненню, хто є союзниками нашої держави, хто чим і як допомагає наблизити справедливий мир, як змінилась українська армія після повномасштабного вторгнення, як діють міжнародні санкції проти країни-агресорки, якою далекобійною потужністю володіють Збройні Сили України.

Також на каналі в адаптації російською мовою вийде документальний фільм «Офіційне пограбування» виробництва The Kyiv Independent, яке на прикладі двох херсонських музеїв розповідає, як окупанти викрадають в Україні художні цінності та артефакти.

На каналі «Дім» вийдуть фільми:

  • психологічна драма Данила Деткова «Солдатик» про межу між життям та смертю і реабілітацію важкопоранених бійців;
  • Окрім цього «Дім» транслюватиме цикл «Остання війна» (виробництво Суспільного), документальну драму Володимира Клюєва «Проникаюче світло» про історію військового журналіста Андрія Цаплієнка.

Інформаційні канали

Інформаційні канали 24 лютого транслюватимуть  ефіри з гостями у студії.

«Еспресо» підготував спецефір про життя країни та людей за цей час. «Про дуже різних героїв: військових, волонтерів, істориків, людей, які творять зміни. В ефірі з гостями аналізуємо, як змінилася наша країна та українці за ці роки, аналізуємо процеси, які відбуваються всередині країни, у світовій політиці. Також говоримо про культуру вшанування героїв і культуру меморіалізації. Роздумуємо, якою завтра буде наша країна і ми», — повідомляє пресслужба.

А 24 канал, за словами керівниці «ТРК Люкс» Наталії Марчук, не готує спецефірів: «Ми ніяк не відзначали ні 500-й, ні 1000-й дні війни. На третю річницю також нічого особливого не готували. Це буде ще один день клятої війни, яку розвʼязала Росія. Це не той день, коли треба показувати якусь спеціальну хроніку чи документалку. Війна триває — і в нас усе дуже живе і наживо. Тому для нас це ще один звичайний день війни, у який ми будемо робити свою роботу настільки добре, наскільки вміємо, розказувати про найважливіше і найкорисніше. А ще — помагати Силам Оборони, збираючи донати на найнеобхідніше. Так ми відзначаємо кожний день війни. Ведучі в рамках свого часу в ефірі, звісно, згадають про цей день, нагадають, як це було три роки тому».

Ілюстративне фото: «1+1 media»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
российская агрессия
Источник материала
loader
loader