Стефанчук пояснив, чому Порошенка не випустили до США. Реакція опозиції
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, що не підписав відрядження за кордон Петру Порошенку, оскільки заява на відрядження надійшла ввечері, з «вимогою відправити депутата за кордон зранку того ж дня». Про це повідомляє «Главком» з посилання на допис Стефанчука.
«Заява на відрядження надійшла до мене вчора ввечері, з вимогою цього ж дня зранку відправити депутата за кордон. Якби ще додали прохання погодити відрядження телепортом – було б чесніше. Бо оформлювати документи за кілька годин після того, як депутат мав вже виїхати — це жанр фантастики, а не приклад системної парламентської роботи», – йдеться у дописі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fce70dbf37914c7fb2323e33f7fdbae12.png)
Стефанчук наголосив, що відрядження народних депутатів можливі виключно в межах міжпарламентської діяльності: «Це не дрібний шрифт у правилах – це суть. А коли в заявці йдеться про участь у конференції на запрошення декана – вибачте, але це вже більше схоже на «конференційний туризм» із бонусом самопіару. І до офіційної парламентської роботи не має жодного стосунку».
«Якщо вже дуже хочеться виступити – з поваги до декана – можна це зробити онлайн. Як роблять це багато хто з депутатів, і сам часто таке практикую. Це швидко, зручно і не потребує драматичних пресрелізів», – підкреслив спікер Ради.
Водночас співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко прокоментувала пост Стефанчука. Вона назвала це «шокуючим знеціненням міжпарламентської діяльності опозиції».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fc0c256eba6d3a8b8d746036308378104.png)
«Спікер Руслан Стефанчук радить Петру Порошенку і «Європейській Солідарності» «любити Україну в Україні» і блокує відрядження в США. Доктор юридичних наук Стефанчук збиткується, що запрошення прийшло від професора і декана університету, де лідер «ЄС» мав виступ. Це шокуюче знецінення міжпарламентської діяльності опозиції, нерозуміння основ парламентської дипломатії і важливості горизонтальних звʼязків, приниження університетів, які відіграють ключову роль в формуванні громадської думки західних еліт. Але чомусь заклик «любити Україну в Україні» не стосується самих слуг. Якщо погуглити сторінки депутатів парті і влади, то чи не всі вони зараз за кордоном, в однопартійних делегаціях, які чомусь подають партнерам як парламентські», – йдеться у дописі.
Геращенко наголосила, що «Європейська Солідарність» «вимагає від Стефанчука публічної відповіді, чому в Брюсселі, Токіо, Варшаві зараз працюють однопартійні делегації слуг, партії».

