Де продавати товари в інтернеті. Переваги та недоліки головних каналів
1. Використовувати онлайн-дошки оголошень
Переваги. Це найпростіший та найшвидший спосіб протестувати продажі в інтернеті. Розміщення оголошення займає мінімум часу, в окремих випадках може бути безкоштовним, дозволяє оцінити попит на товар та зрозуміти, чи потрібен він людям.
Недоліки. Обмежений асортимент (до 10–15 товарів) та відсутність професійних інструментів для управління продажами, таких як масовий імпорт товарів або різні способи оплати та доставки.
Кому підходить. Тим, хто продає товари епізодично або бажає розширити аудиторію через додатковий канал.
2. Продавати через соціальні мережі
Переваги. Можливість швидко та безкоштовно створити сторінку магазину, демонструвати товари за допомогою великої кількості фотографій та відео, спілкуватися з клієнтами.
Недоліки. Аудиторія соцмереж не завжди налаштована на покупки — більшість придбань є імпульсивними. Крім того, відсутні інструменти для професійних онлайн-продажів: імпорт та експорт товарів, масове оновлення цін, інтеграція з логістичними компаніями та фінансовими сервісами.
Кому підходить. Тим, хто хоче спробувати себе в інтернет-продажах або протестувати попит на продукцію. Для власників інтернет-магазинів це додатковий канал для взаємодії з клієнтами.
3. Створити власний інтернет-магазин
Переваги. Повний контроль над дизайном, структурою та функціональністю сайту, можливість розвивати власний бренд та імідж, адаптуючи магазин під специфічні потреби бізнесу.
Недоліки. Високі витрати часу та коштів на розробку, дизайн, хостинг та просування сайту. Для досягнення гарних результатів по пошуковій оптимізації може знадобитися тривалий час та залучення фахівців. Як аналог створенню власного інтернет-магазину, можна розглянути продажі на маркетплейсі (більш детально розповідаємо про це в наступному пункті).
Кому підходить. Виробникам або продавцям нішевих, складних чи ексклюзивних товарів, які потребують детального опису та презентації.
4. Продажі на маркетплейсах
Переваги. Маркетплейс — це платформа, на якому все створено для зручних та ефективних продажів. Ось деякі з переваг:
- Окрім продажів на самому маркетплейсі, деякі платформи надають можливість швидко створити інтернет-магазин без значних фінансових вкладень. Один з таких — Prom, де вже ведуть свій бізнес 60 000 продавців.
- Маркетплейси надають готові рішення по інтеграції з інструментами для продажів, такими як масове завантаження товарів, акції, онлайн-оплати, способи доставки.
- Маркетплейси займаються SEO-просуванням, забезпечуючи високу видимість товарів у пошукових системах.
- На маркетплейсах досить проста система реклами. Ви платите лише за отримане замовлення (хоча в деяких категоріях товарів можна налаштувати і оплату за клік). З запуском такої реклами розбереться навіть новачок, не потрібні специфічні знання, як, наприклад, у випадку з рекламою в Google.
Недоліки. Обмежена можливість повного контролю над дизайном та функціоналом магазину, а також залежність від правил конкретного маркетплейсу.
Кому підходить. Продавцям, які хочуть швидко розпочати продажі в інтернеті з мінімальними витратами, а також тим, хто бажає скористатися вже наявною аудиторією маркетплейсу для збільшення продажів.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

