/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F81b33a5fea6edbb98c3255dd5d1e1c9a.jpg)
Профілактика та лікування пухирів: поради дерматологів
Хоча частіше за все пухирі з’являються на ногах, насправді ці болючі подразнення шкіри можуть виникати в будь-якому місці, де частини тіла труться одна об одну або об одяг. На щастя, пухирів можна запобігти, не допускаючи натирання.
Щоб зупинити появу пухирів ще до того, як вони з’являться, слід звертати увагу на шкіру та вживати запобіжні заходи, повідомляє американська академія дерматології. Особливо якщо ви знаєте, що збираєтеся багато ходити, бігати або займатися іншою фізичною активністю.
Поради дерматологів для запобігання пухирів
Надягайте правильний одяг. Під час фізичної активності вибирайте вільний одяг, що відводить вологу. Уникайте одягу з бавовни, оскільки бавовна вбирає піт і вологу, що може призвести до тертя та натирання.
Захистіть свої ноги. Щоб запобігти появі мозолів на ногах, краще носити нейлонові або вологовідвідні шкарпетки. Також слід переконатися, що ваше взуття добре сидить: воно не повинно бути занадто тісним або занадто вільним.
Нанесіть присипку або вазелін на проблемні ділянки. Це допоможе зменшити тертя, коли ваша шкіра треться одна об одну або об одяг.
За необхідності використовуйте м’які пов’язки. Для проблемних ділянок, таких як стопи або стегна, розгляньте можливість використання м’яких пов’язок. Переконайтеся, що вони надійно накладені.
Негайно припиніть свою діяльність, якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт, або якщо ваша шкіра почервоніла. В іншому випадку у вас може з’явитися пухир.
Що робити, якщо пухир вже з’явився?
Якщо у вас з’явився пухир, будьте терплячими та спробуйте не чіпати його. Більшість пухирів гояться самостійно протягом одного-двох тижнів. Не відновлюйте діяльність, яка спричинила появу пухиря, доки він не загоїться.
Для лікування пухиря дерматологи рекомендують:
- нещільно накрити його бинтом та загорнути краї так, щоб середина бинта була трохи піднята;
- використати підкладку для захисту пухиря в місцях тиску (слід вирізати підкладку у формі бублика з отвором посередині та помістіть її навколо пухиря, а потім накрити все пов’язкою чи пластирем).
Варто уникати проколювання або дренування пухиря, оскільки це може призвести до інфекції. Однак, якщо ваш пухир великий і дуже болючий, може знадобитися дренувати його, щоб зменшити дискомфорт. Для цього простерилізуйте маленьку голку медичним спиртом. Потім за допомогою голки обережно проколіть один край пухиря, що дозволить частині рідини витекти.
Під час загоєння пухиря стежте за ознаками інфекції. Якщо ви помітили почервоніння, гній або посилення болю чи набряку, не займайтесь самолікуванням, а зверніться до лікаря.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтесь з лікарем і зверніться до фахівців.
Раніше портал Знай писав Чому "хрустить шия" і коли треба бити на сполох.
Також портал повідомляв Як чашка окропу може продовжити життя: порада від китаянки в Україні.
Крім того, ми інформували Вітамінний вибух: 12 причин налити собі склянку свіжого морквяного соку прямо зараз.
