ІМІ зафіксував сім випадків порушень свободи слова в Україні у червні 2025 року
Експерти ІМІ зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні у червні 2025 року. Йдеться про два злочини проти медіа та журналістів, які скоїла Росія, та п'ять випадків порушення свободи слова, що не пов'язані з російською війною проти України. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова».
1 червня внаслідок російської атаки по навчальному військовому полігону загинув мобілізований журналіст криворізької міської газети «Пульс» Владислав Волобоєв. На момент загибелі він п’ять тижнів перебував на військовому навчанні.
У Чернівецькій області призупинили вихід щотижневої друкованої газети «Вижницькі обрії» через фінансові проблеми, спровоковані повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Газета виходила 80 років поспіль.
Також зафіксували випадки порушення свободи слова, не пов'язані з російською війною проти України.
Так, про тиск із боку нардепа Олексія Гончаренка заявила редакція Bihus.Info. Депутат після виходу про нього сюжету Bihus.Info звернувся до редакції із запитанням про бюджет медіа, його донорів та заробітну платню співробітників. Гончаренко звинуватив медіа в тому, що за гроші європейців воно робить сюжети нібито з порушенням журналістських стандартів. Редакція Bihus.Info звернулася до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та Комітету з питань депутатської етики через заяви Гончаренка.
На запит журналістів «Радіо Свобода» Державна прикордонна служба України відмовилася надавати інформаціющодо перетину українського кордону ексзаступником голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрієм Портновим перед його вбивством. Відмову пояснили тим, що запитувана інформація має обмежений доступ і стосується приватного життя особи, про яку запитується.
9 червня журналістка Олена Мудра публічно заявила про атаку в мережі через її матеріал на тему збереження високогір’я українських Карпат від забудови вітровими електростанціями. У кампанії беруть участь анонімні сайти, які публікують вигадані матеріали про її доходи, сім’ю та начебто зв'язки з Росією, а також атакують експертів, дотичних до теми. 23 червня вона стала об’єктом нової онлайн-атаки з боку цих ресурсів. Журналістка подала заяву до поліції щодо перешкоджання її законній професійній діяльності та порушення недоторканності приватного життя.
Фото: ІМІ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

