Глава Єврокомісії: Китай де-факто сприяє військовій економіці Росії
Глава Єврокомісії: Китай де-факто сприяє військовій економіці Росії

Глава Єврокомісії: Китай де-факто сприяє військовій економіці Росії

Урсула фон дер Ляйєн (Фото: x.com/vonderleyen)

Відносини Євросоюзу та Китаю мають будуватися на "тверезій оцінці нової реальності", зокрема, питанні підтримки Росії Пекіном. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн на дебатах 8 липня у Стразбурзі.

На саміті, який відбудеться наприкінці липня, лідери ЄС мають намір порушити питання про "непохитну підтримку" Росії з боку Китаю.

Читайте також
"Їх ніхто не привітав". Як китайська церква та російські ІПСО полюють на українців

"Ми знаємо, що непохитна підтримка Росії з боку Китаю створюють підвищену нестабільність та невпевненість у Європі. Ми можемо сказати, що Китай де-факто сприяє військовій економіці Росії, і ми не можемо з цим змиритися", – сказала глава Єврокомісії.

Вона нагадала, що завжди говорила про те, що визначальним фактором майбутніх відносин між ЄС та Китаєм стане те, як країна взаємодіє з війною Росії проти України.

І якщо Китай справді "захищає міжнародний порядок, заснований на правилах", як неодноразово заявляв, то він має "недвозначно засудити" російську агресію, заявила фон дер Ляйєн.

"І якщо Китай заявляє, що захищає багатосторонність, то він має поважати правила та принципи міжнародної торгівлі, закріплені у Всесвітній торговій організації", – резюмувала вона.

  • Попри те, що Китай публічно не визнає надання військової допомоги Росії у війні проти України, у російських дронах знайшли деталі китайських компаній. Україна думає над санкціями проти них.
  • А генсек НАТО не виключив, що Сі Цзіньпін попросить Путіна напасти на НАТО, якщо Китай захоче атакувати Тайвань. США та Альянс зацікавлені у стримуванні цих двох країн.
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader