Група нардепів подала на реєстрацію проєкт закону щодо збереження незалежності САП і НАБУ
Група нардепів подала на реєстрацію проєкт закону щодо збереження незалежності САП і НАБУ

Група нардепів подала на реєстрацію проєкт закону щодо збереження незалежності САП і НАБУ

Законопроєкт підписали 48 депутатів з різних фракцій.

Група народних депутатів подали на реєстрацію законопроєкт, який передбачає скасування усіх норм щодо НАБУ і САП у законі №12414. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

«Ми вже подали на реєстрацію закон про скасування всіх норм щодо ліквідації НАБУ та САП. Скоро буде на сайті Ради. 48 народних депутатів від "Голосу", "Слуги", "ЄС" та навіть "Батьківщини" підписали його. Що там? Повна відміна всіх норм, які стосувалися НАБУ та САП у злочинному 12414», — написав нардеп.

У коментарі «Українській правді» Железняк сказав, що зазвичай реєстрація документа потребує кількох годин, тому до кінця дня він має бути на сайті парламенту. Депутат не зміг сказати, коли саме Рада може зібратися для розгляду проєкту, зауваживши, що після голосування за законопроєкт №12414 «депутатів відпустили у відрядження».

Якщо законопроєкт розглядають за звичайною процедурою, то він може потрапити у сесійну залу не раніше, ніж через 7 днів. Однак, як нагадав Железняк, проєкти законів можуть розглядати і раніше за процедурою ad hok.

Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також повідомив про реєстрацію проєкту: «Закон про повернення незалежності НАБУ та САП підписали 48 депутатів із різних фракцій. Реєструємо. Завтра можна голосувати. Турборежим так турборежим. Ваш хід, пане президенте».

Напередодні нардепка Ірина Совсун написала на своїй фейсбук-сторінці, що законопроєкт розробили за ніч. Картка документа — 1947711, реєстраційний номер — 170768. 

Поки що на сайті Ради немає законопроєкту.

23 липня під час вечірнього звернення президент Володимир Зеленський також  сказав, що подасть до Верховної Ради законопроєкт, який «забезпечить силу системі правопорядку», але водночас матиме «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій». 

Проти ухваленого Радою законопроєкту 22 липня пройшли акції в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді, Дніпрі, Сумах та інших містах. Коаліція РПР закликала президента ветувати закон.

Однак увечері того ж дня Володимир Зеленський таки підписав закон про підпорядкування САП і НАБУ генпрокурору.

Представники українського громадянського суспільства оприлюднили заяву, в якій закликали Зеленського і Верховну Раду скасувати закон щодо НАБУ і САП. Автори заяви розцінюють нинішні події як зрив курсу на європейську інтеграцію.

23 липня протести продовжилися. Українці вийшли на мітинги в Києві, Львові, Кривому Розі, Івано-Франківську, Тернополі, Харкові, Ужгороді, Одесі, Луцьку, Миколаєві, Чернігові, Кременчуці, Чернівцях, Дніпрі та Запоріжжі.

Читайте також: 

  • «Чого ви переживаєте за агентів ФСБ?»: що говорили в телемарафоні та на Суспільному про ситуацію навколо НАБУ і САП
  • Як відреагували активісти, союзники, медіа і російські пропагандисти на втрату незалежності НАБУ і САП

Фото: «Голос України»

Читайте також
Громадськість закликала Зеленського і Верховну Раду скасувати закон щодо НАБУ і САП
Коаліція РПР закликає Президента України ветувати ухвалений Парламентом проєкт Закону №12414, що загрожує незалежності антикорупційних органів
Президента закликали ветувати закон про гарантії адвокатської діяльності через загрозу свободі слова
Громадські організації закликають президента накласти вето на закон про гарантії адвокатьскої діяльності
Правозахисники закликають президента ветувати закон про множинне громадянство
Презентували посібник «Антикорупція та доброчесність для студентської молоді»
Презентували портал, який допомагає виявляти конфлікт інтересів у місцевих депутатів і посадовців
Україна покращила показники за Індексом сприйняття корупції, піднявшись у рейтингу зі 116-го на 104-е місце
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада Законопроект НАБУ САП нардепи Законодавство
Источник материала
loader
loader