Дата народження
04 лютого 1952
Країна
Росія
Соцмережі
532

Ірина Бекешкіна

Бекешкіна Ірина Ериківна

Соціолог, експерт у сфері політичної та електоральної психології, директор фонду «Демократичні ініціативи»

Дата народження:
04.02.1952 р.
Рідне місто:
 Івдель, Росія

Про батьків, дитинство і юність Ірини Бекешкіної в пресі не повідомляється. У ЗМІ присутні лише деякі дані з біографії Ірини.
Зокрема, відомо, що після школи вона вступила до Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Там дівчина навчалася на філософському факультеті. Після вона навчалася в аспірантурі Філософського університету. Пізніше Ірина Бекешкіна отримала ступінь кандидата філософських наук.
На зорі своєї кар'єри вона працювала науковим редактором журналу «Філософська думка», молодшим і старшим науковим співробітником Інституту філософії.
У 1991-му році Ірина Бекешкіна отримала посаду наукового співробітника Інституту соціології.
Через 5 років Ірина перейшла на посаду заступника директора фонду «Демократичні ініціативи. У 2001-му році вона очолила цю організацію.
Варто відзначити, що фонд «Демократичні ініціативи» регулярно проводить незалежні екзит-поли – соцопитування, які проводяться під час голосування громадян на виході з виборчої дільниці. Екзит-пол фонду «Демократичні ініціативи» допоміг виявити фальсифікацію на президентських виборах у 2004-му році. Так ця організація виявилася серед тих, хто підкинув хмизу у вогнище громадського обурення.
У 2007-му році Ірина Бекешкіна потрапила в топ-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».
Під час Революції Гідності Ірина Бекешкіна виступила з критикою на адресу режиму Віктора Януковича. Вона також напророкувала військові дії.

Особисте життя

Ірина Бекешкіна не перебуває в шлюбі.

Скандали

У 2012-му році Ірина Бекешкіна розповіла незручну правду про політтехнологів. За її словами, якщо соціолога називають продажною повією, це означає, що почалася передвиборча кампанія. Такими заявами нерідко кидаються політтехнологи, якщо соціолог оприлюднив низький рейтинг його боса.
Разом з тим, Ірина Бекешкіна зазначила, що в Україні соціологія використовується як механізм для маніпуляції громадською думкою і настроєм. Вона також зазначила, що в подібних нецивілізованих країнах не проводять реальні соцопитування або приховують їх реальні результати. Так рейтинги часто вигадуються. Яскравим тому прикладом служить історія Дмитра Табачника, яку розповів він сам. Табачник заявив, що у 2004-му році, коли працював з Леонідом Кучмою, публікував вигадані рейтинги. Після цих слів йому не довелося нести відповідальність за шахрайство, Дмитра Табачника призначили міністром освіти та науки.

Статок

Інформація про доходи соціолога не представлена у відкритих джерелах.

Фото/відео

Дата народження
04 лютого 1952
Країна
Росія
Соцмережі