Усі вони перебувають на різних стадіях карного переслідування, зазначила омбудсменка Людмила Денісова в інтерв'ю Укрінформу.
Вона пояснила, що ці люди або щойно засуджені, або відбувають покарання, або перебувають в обмежених умовах.
Також Денісова підкреслила, що обмін – це такий захід, підготовка до якого потребує тиші, тому те, що стосується списку, вимагає обережності.
Він (список на обмін, – 24 канал) існує.
Я можу сказати лише за той, який формується у нашому офісі.
Це 115 осіб, громадяни України, які перебувають сьогодні у місцях несвободи на території Росії та в окупованому Криму,.
– зазначила омбудсменка.
Також, за її словами, у списку є громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Чому ми кажемо, що всіх разом до 200 осіб? Тому що ми, Офіс уповноваженого й інші органи державної влади України, інколи не можемо встановити точне місце перебування того чи іншого громадянина.
Трапляється така ситуація, що хтось зник безвісти, й цих людей українська сторона подає у списках, щоб знайти їх і обміняти,.
– додала Денісова.
Зазначимо, що за президенства Володимира Зеленського Україна провела два великі обміни полоненими.
З Росією.
Відбувся 7 вересня за схемою "35 на 35".
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки, яких Кремль захопив на вході до Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.
З бойовиками на Донбасі.
Відбувся 29 грудня.
Повернулися 76 українців, серед яких – 12 військових.
Ще 5 осіб захотіли залишитися на окупованих територіях через особисті причини.
Що відомо про новий обмін полоненими: головне.
1 березня голова Офісу Президента Андрій Єрмак у Мінську зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента Росії Дмитром Козаком.
Російський представник заявив про намір РФ вже у березні здійснити новий обмін полоненими.
Раніше Вадим Пристайко заявляв, що новий обмін полоненими може статися ще до наступної зустрічі у Нормандському форматі, тобто у квітні.
На початку лютого Володимир Зеленський заявив, що складає великий список людей Зеленський анонсував обміни полоненими з бойовиками та Росією: що про це відомо, яких готують на обмін із бойовиками.
Тоді він підкреслив, що більшість зі списку – кримські татари.
5 березня Зеленський заявив, що українська сторона у ТКГ передала список із понад 200 прізвищ для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб.
23 січня Зеленський повідомляв, що Україна веде переговори й готує два списки на звільнення українців, утримуваних в Росії та на тимчасово окупованій території.